Óriási fizetése volt Ferenc pápának, ám soha egy fillérre sem tartott igényt
A 266. katolikus egyházfőnek gyakorlatilag nem volt vagyona, hiszen elődeivel ellentétben soha nem vette fel a fizetését, hanem jótékony célra fordította – írja a Wapa.
Bár havi 32 ezer dolláros fizetés járt volna neki, Ferenc pápa sosem vette fel ezt az összeget, egész életében tartotta magát jezsuita elveihez. Már jóval pápává választása előtt a szegények, elesettek és kirekesztettek megsegítésének szentelte az életét, így sem akkor, sem 2013-as megválasztása után nem halmozott fel vagyont saját célra.
Ferenc pápa a neki járó teljes összeget jótékony célra fordította, illetve egyetlen élő testvérének segítésére szánta, aki jelenleg az Ituzaingo nevű argentín kisvárosban él egy idősek számára fenntartott egyházi otthonban.
A pápa mindennapi életvitelét, utazásait és egyéb költségeit a Vatikán állta, ő maga azonban – habár megtehette volna – nem rendelkezett saját vagyonnal. Az elmúlt több mint tíz évben az egyház főrangú tagjainak a fizetését is csökkentette, részben azért, hogy nehezebb időszakokban se kelljen egyetlen alkalmazottat sem elbocsájtani és munka nélkül hagyni.
Ferenc pápát április 26-án, szombaton helyezik végső nyugalomra, végrendelete szerint nem a Vatikánban, hanem Santa Maria Maggiore-bazilikában.
CSAK SAJÁT