Magyar fiataloknak, köztük sok erdélyinek, miséztek a Vatikánban

Megtelt magyar fiatalokkal szerda délután a római falakon kívüli Szent Pál-bazilika. A Jubileumi Ifjúsági Találkozó magyar nyelvű miséjén több mint ezerötszázan vettek részt, írja az MTI.

A misét Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar Ifjúsági Bizottságának elnöke mutatta be. További mintegy hatvan, többségében magyar pap koncelebrált.A magyar zarándokok egyik csoportja | Fotó: Facebook/Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség

Az idei jubileumi szentév “A remény zarándokai” mottójához kapcsolódva Fábry Kornél arról beszélt, hogy mi ad reményt a mai katolikus fiataloknak.

A kereszttel díszített, Hungary feliratú pólókba öltözött, magyar zászlót tartó fiatalok az ország legkülönbözőbb egyházmegyéiből érkeztek. Népes erdélyi küldöttség is jelen volt a magyar misén.

A fiatalok életkoruknál fogva nem vettek részt az utolsó ifjúsági találkozón, amelyet néhai II. János Pál vezetett a 2000-es szentévben, de sokan elmondták, hogy más nemzetközi ifjúsági találkozókon jártak már, és jelen voltak a budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson is 2021-ben.

Augusztus elsején a fiatalok a Circus Maximus mezején lesznek a JIT kiengesztelési napján, augusztus másodikán este XIV. Leó pápa várja őket az olasz főváros peremén található Tor Vergatában zajló szabadtéri virrasztáson, augusztus harmadikán pedig ugyanott az egyházfő misét pontifikál a fiataloknak.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?