Két napra lezárják a Giurgiu–Rusze híd bolgár szakaszát
Karbantartási munkálatok miatt március hatodikán és hetedikén lezárják a Giurgiu–Rusze Duna-híd bolgár szakaszát – közölte a közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR).
A tájékoztatás szerint a híd mindkét nap délután 5 órától másnap hajnali 5 óráig lesz lezárva, és ez idő alatt sem személy-, sem teherforgalom nem haladhat át rajta – írja az Agerpres.
A CNAIR felhívja az utazók figyelmét, hogy a lezárás miatt jelentős fennakadások várhatók a térségben. Az autósoknak és fuvarozóknak ezért alternatív útvonalakat javasolnak, többek között a következő határátkelőkön:
- Călărași (Călărași megye) – Silistra
- Negru Vodă (Konstanca megye) – Kardam
- Vama Veche (Konstanca megye) – Durankulak
- Calafat (Dolj megye) – Vidin
- Zimnicea (Teleorman megye) – Svishtov
- Turnu Măgurele (Teleorman megye) – Nicopole
- Bechet (Dolj megye) – Oreahovo
- Lipnița (Konstanca megye) – Kainardja
- Dobromir (Konstanca megye) – Krushari
A hatóságok arra kérik az utazókat, hogy indulás előtt tájékozódjanak a forgalmi helyzetről, és szükség esetén tervezzék át útvonalukat.
CSAK SAJÁT