Madártollakat és vért találtak a Dél-Koreában lezuhant repülőgép mindkét hajtóművében
A nyomozók madártollat és vért találtak a Jeju Air légitársaság múlt hónapban Dél-Koreában lezuhant repülőgépének mindkét hajtóművében – közölte pénteken a Reuters hírügynökséggel egy, a vizsgálatot ismerő személy, írja a News.ro.
Mint a Maszolon is írtuk, a Boeing repülőgép, amely a thaiföldi fővárosból, Bangkokból indult a dél-koreai Muan megyébe, a hasán landolt és túlhaladt a regionális repülőtér kifutópályáján, majd egy betonfalnak ütközve lángba borult. Dél-Korea legsúlyosabb légi katasztrófáját a személyzet két tagja élte túl, akik a gép farokrészében tartózkodtak.
A dél-koreai hatóságok szerint a baleset előtt mintegy négy perccel az egyik pilóta jelentette, hogy madarakkal ütköztek, és vészhelyzetet jelentett, majd körözésbe kezdett, és megpróbált leszállni a kifutópálya másik végén. Két perccel azelőtt, hogy a pilóta vészhelyzetet jelentett, a légiforgalmi irányítók óvatosságra intettek a madarak miatt. Ebben a hónapban a nyomozók közölték, hogy tollakat találtak a baleset helyszínéről előkerült egyik hajtóművön, hozzátéve, hogy a videóelvételek szerint az egyik hajtóművel érintkeztek a madarak.
Kapcsolódó
A dél-koreai közlekedési minisztérium nem kívánta kommentálni azt az állítást, hogy mindkét hajtóműben tollakat és vért találtak. A repülőgép két fekete doboza – amelyek kulcsfontosságúak a baleset okának kiderítéséhez – körülbelül négy perccel a baleset előtt leállította a felvételt, ami megnehezíti a nyomozást.
Sim Jai-dong, a közlekedési minisztérium korábbi balesetvizsgálója vasárnap azt mondta, hogy az adatok hiánya meglepő, és úgy véli, hogy az összes áramellátást, beleértve a tartalék rendszert is, kikapcsolták, ami ritkán fordul elő.
A mindkét hajtóművet érintő madárral ütközés szintén ritka a globális légi közlekedésben, bár előfordult már, hogy a pilóták sikeresen landoltak ilyen helyzetekben, ilyen volt például 2009-ben az Egyesült Államokban az úgynevezett „csoda a Hudsonon” landolás, és Oroszországban egy kukoricaföldön landolás 2019-ben.
CSAK SAJÁT