Felszálltak az amerikai vadászgépek, orosz katonai repülőket észleltek Alaszka közelében
Négy orosz katonai repülőgépet észlelt az észak-amerikai légvédelmi parancsnokság (NORAD) Alaszka környékén, ezért kirendelték a felderítő vadászgépeket.
A News.ro a parancsokság közleménye alapján azt írta, hogy az orosz gépek nemzetközi légtérben maradtak, nem sértették meg az amerikai vagy a kanadai légteret.
Az AP hírügynökség kiemelte: egy hónapon belül ez már harmadik alkalom, hogy a NORAD hasonló incidenst jelent. A katonai parancsnokság ugyanakkor hangsúlyozta: ez rendszeres Alaszka környékén, nem tekintik fenyegetésnek.
Azt azért meg kell említeni, hogy Donald Trump államfő kedden arról beszélt, hogy szerinte Ukrajna visszaszerezheti az összes oroszok által megszállt területét, a NATO pedig – miután lengyel légtérben lelőttek orosz drónokat – figyelmeztette Moszkvát, hogy minden eszközzel megvédi légterét. Trump egyébként azt tanácsolta a NATO-tagállamoknak, hogy lőjjék ki a légteret megsértő orosz repülőket.
CSAK SAJÁT