Elítélték a londoni magyar bordélyhálózat működtetőit

Hosszú börtönbüntetésre ítélte az eljáró londoni bíróság egy magyar bűnszervezet tagjait, akik igen kiterjedt bordélyhálózatot tartottak fenn Angliában. A vád szerint a társaság legalább 95 magyar nőt csempészett Angliába, de az ügy felgöngyölítésén dolgozó brit hatóságok szerint a valós szám jó eséllyel közelebb lehet a 250-hez.

A londoni Southwark kerület koronabíróságán lezajlott perben elhangzott, hogy a 11 fős csoport legalább ötven helyszínen működtetett bordélyokat 2011 és 2014 között. Végül az egyik áldozatnak sikerült elmenekülnie, és segítséget kérnie az Ilford kerületi rendőrőrsön - áll a Daily Mirror című brit napilap online kiadásának csütörtök esti beszámolójában. A társaság egyik tagját, a 38 éves B. Zsoltot, aki meg is erőszakolta az egyik prostitúcióra kényszerített áldozatot, csütörtökön 14 év fegyházra ítélték. A többiekre - köztük egy háromgyerekes nőre, aki önmaga 18 bordélyt irányított - három és fél és hat év közötti szabadságvesztést rótt ki a londoni bíróság. A Scotland Yard a magyar rendőrséggel közösen elvégzett nyomozás után tavaly júniusban csapott le egy összehangolt rajtaütéssel a társaságra. A brit hatóságok gyanúja szerint a szervezet tevékenysége Belgiumra, Ausztriára és Németországra is kiterjedt.

A hálózatot felgöngyölítő vizsgálatsorozat részeként már tavaly januárban is elítéltek egy ugyanilyen módszerekkel dolgozó öttagú társaságot - köztük négy magyart -, akik szintén Nagy-Britanniába csaltak és prostitúcióra kényszerítettek többtucatnyi fiatal magyar nőt. A magyarokra négy és hat év közötti, a banda egyetlen brit tagjára - az egyik magyar elítélt volt élettársára és az ítélethozatal idején nem egészen kétéves gyermekének édesanyjára - három év szabadságvesztést rótt ki a dél-angliai Brighton bírósága. Abban az ügyben a vád szerint a társaság nem egészen két év alatt ötvennél is több lányt csábított munkalehetőség ígéretével Magyarországról Angliába, ahol prostitúcióra kényszerítették őket. A megtévesztett magyar nőket panziókban, bérelt szálláshelyeken, sőt egyes esetekben a brightoni központtal működő Sussexi Egyetem diákszállásain helyezték el, szintén bordélyokat berendezve ezeken a helyeken.

Kapcsolódók

Kimaradt?