Majdnem fellökték az utcán David Cameront (VIDEÓ)

Kis híján fellökte hétfőn egy fiatal férfi David Cameron brit miniszterelnököt. Az ügyben azonnali vizsgálatot rendelt el a Scotland Yard.

A konzervatív párti kormányfő a közép-angliai Leedsben vett részt egy rendezvényen, amelyen a London és az észak-angliai országrészek között tervezett, évek óta komoly vitákra okot adó nagysebességű vasúti hálózat megvalósításáról volt szó.Cameron már távozóban volt az eseményről, és hivatali gépkocsija felé tartott, amikor a járdán egy férfi egyenesen nekirohant. Az incidensről készült amatőr filmfelvétel tanúsága szerint az illető a miniszterelnök közvetlen közelébe jutott, és Cameron ösztönös védekező mozdulattal próbálta kivédeni az ütközést. A biztonsági emberek csak ekkor léptek közbe, és lefogták a fiatalembert, akit a rendőrség rövid időre őrizetbe vett, de azután szabadon engedték. Cameront, aki nem sérült meg, az eset után gyorsan beültették autójába és elhajtottak vele.

Hétfőn este a rendőrség megnevezte az incidens okozóját, a 28 éves Dean Balboa Farleyt. Farley a Facebook közösségi portálon közzétett ironikus hangvételű posztjában azt állította, hogy ő nem "Cameron megtámadója", ahogy az a hírekben elterjedt, hanem csak útban a helyi edzőterem felé, kocogás közben futott neki a miniszterelnöknek.

https://www.youtube.com/watch?v=J7ohURQ82Ic

Ezt látszik alátámasztani a leedsi rendőrség közleménye is, amely szerint az eset mögött "semmiféle sötét motívum" nem húzódik meg, Farley nem fenyegette a miniszterelnököt, és miután ellenőrizték személyi adatait, elengedték. A Scotland Yard azonban, amelynek különleges kiképzésű őrző-védő egységei ügyelnek a kormányfő és a többi kiemelten védett brit közéleti személyiség - köztük a királyi család tagjai - biztonságára, hétfőn este bejelentette, hogy belső vizsgálatot indít az eset körülményeinek felderítésére.

Az incidens annál is inkább kirívó, mivel a brit kormány épp nemrégiben emelte a második legmagasabb szintre a terrorkészültségi szintet. Cameron az intézkedést annak idején azzal indokolta, hogy közvetlen fenyegetést jelent Nagy-Britannia nemzetbiztonságára az Iszlám Állam nevű, Szíriában és Irakban előretörő dzsihadista milícia.

Kimaradt?