Örmény tüntetés a Los Angeles-i magyar főkonzulátus előtt

Tiltakozó megmozdulást szervezett szerda délutánra a Los Angeles-i azeri és magyar főkonzulátus elé több amerikai örmény ifjúsági szervezet.LA-tunci

A Facebookon az Armenian Youth Federation (Örmény Ifjúsági Szövetség) nevű szervezet által köröztetett felhívás szerint a megmozduláson, amelyet a Ramil Safarov azerbajdzsáni katonatiszt kiadása és kegyelemben részesítése elleni tiltakozásként szerveznek, öt amerikai örmény ifjúsági szervezet vesz majd részt. A magyar és az azeri képviselet, több más ország főkonzulátusával egyetemben, ugyanabban a toronyépületben található.

Los Angeles Moszkva után a legnagyobb örmény lakossággal rendelkező város Örményországon kívül. A 2000-es amerikai népszámlálás adatai szerint a dél-kaliforniai nagyvárosban és annak körzetében csaknem 170 ezer örmény élt, ami akkor az egyesült államokbeli örmény származásúak 43 százalékát jelentette.

Az amerikai népszámlálási hivatal két évvel ezelőtt 475 ezerre becsülte az országban élő, teljes egészében vagy részben örmény felmenőkkel rendelkező lakosok számát, de nem hivatalos becslések szerint ez a szám elérheti a másfél milliót is.

Adam Schiff kaliforniai demokrata párti képviselő az Armenpress örmény hírügynökség jelentése szerint mély aggodalmát fejezte ki a "tettét beismerő gyilkos" "megdöbbentő" kiadása miatt.

"Magyarország, ahol Safarovnak az életfogytiglani büntetését kellett volna töltenie, magyarázattal tartozik a nemzetközi közösségnek az igazságszolgáltatás szörnyű felforgatása miatt" - hangzott a képviselő közleménye az örmény hírügynökség szerint.

Az Armenspress arról is beszámolt, hogy Bred Sherman és Howard Berman kaliforniai, valamint Frank Pallone New Jersey-i demokrata párti képviselő is elítélte a magyar és az azeri hatóságok közötti megállapodást, és azt "a nemzetközi jog és erkölcsiség normáira, valamint a regionális békére és biztonságra mért súlyos csapásként" minősítette.

Kimaradt?