Új fejezetet nyitott Trump a vámháborúban

Az Egyesült Államok 50 százalékos büntetővámmal sújtja a kanadai importtermékek zömét, írja az economedia.ro.

Az erről szóló rendeleteket hétfőn írta alá Donald Trump. A Fehér Ház indoklása szerint a vámokkl az amerikai kereskedelmet érő hátrányos kanadi megkülönböztetést kívánják ellensúlyozni.

A washingtoni adminisztráció azt állítja, hogy a kanadai szabályozás hátrányosan érinti gépjárműkereskedelmet, valamint a szeszesitalok és a tejtermékek exportját.Donald Trump | Fotó: Agerpres

A valóság ezzel szemben az, hogy Kínán kívül Kanada az egyetlen állam, amely válaszintézkedésekkel reagált a korábban bevezetett amerikai vámokra, amiért, egy név nélkül nyilatkozó washingtoni forrás szerint, „felelősségre kell vonni”.

A most bevezetett vámok nem vonatkoznak az energetikai termékekre, a halra és a kritikus ásványokra.

A napokban az amerikai elnök azt kérte a tanácsadóitól, vizsgálják meg további vámok bevezetésének a lehetőségét is, mivel a kanadai erdőtüzek rontják a levegő minőségét az Egyesült Államokban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?