Tíz lej fölé emelkedett a gázolaj ára

Szerencsére egyelőre egyetlen kiskereskedelmi forgalmazónál lépte át a lélektani határt.

A lehető legrosszabbul indult a hét az autósok számára. A Lukoil kútjainál fontos lélektani határt lépett át a gázolaj ára, literjéért 10,18 lejt kell fizetni, derül ki a monitorulpreturilor.info portál naprakész adataiból.

Vasárnap még csak 9,97 lej volt a normál gázolaj az orosz vállalatnál, vagyis literje 21 banival drágult.

A jelentős piaci részesedéssel rendelkező többi kiskereskedő egyelőre nem követte a Lukoil példáját. A Petrom kútjainál 9,92 lejbe kerül a legolcsóbb gázolaj, Socar 9,94, a MOL, az OMV és a Rompetrol 9,98 lejt kér érte, a Gazprom pedig 9,99 lejt.Nagyon elszállt az üzemanyagok ára | Fotó: Pixabay

A Lukoil az orosz állam tulajdonában van, s mivel a kőolajipari bevételek számítanak Moszkva Ukrajna elleni háborúja fő finanszírozási forrásának, a washingtoni kormányzat szankció alá helyezte. A vállalat romániai érdekeltségeinek a sorsa egyelőre bizonytalan, annak ellenére, hogy már több potenciális vevő is feltűnt. A Lukoilnak mintegy 320 kútja van idehaza, s egy olajfinomítója, a Petrotel, amely tavaly ősz óta nem üzemel.

A normál benzin szintél a Lukoilnál a legrágább, 9,24 lej. Ez az üzemanyag is a Petromnál a legolcsóbb, literje 9,06 lej, a Socar 9,09, az OMV és a Gazprom 9,12, a MOL és a Rompetrol pedig 9,15 lejért árulja.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?