Nem fogynak az okostelefonok
A készülékek zöme megdrágult, főleg a kínai gyártók termékei, aminek következtében visszaestek az eladások.
A második negyedévben 11 százalékkal kevesebb okostelefont vásároltak világszerte, mint 2025 azonos időszakában, derül ki a Counterpoint Research gazdasági tanácsadó cég tanulmányából. A kereslet csökkenésének fő oka a termékek drágulása. Főleg az olcsónak számító és a középkategóriás telefonok ára nőtt, ugyanakkor a cégek árpolitikája között is voltak különbségek, írja az economedia.ro.
A drágulás annak a következménye, hogy a világpiacon nagyon nagy a kereslet a memóriacsippek iránt, ezért a gyártók emelték az árakat, amit a telefongyártók többsége áthárított a vásárlókra. A piaci adatok azt mutatják, hogy ez az üzletpolitika megbosszulta magát.
A második negyedévben a világ legnagyobb telefongyártója a Samsung Electronics Co. volt. A koreai vállalat piaci részesedése 24 százalékra nőtt, vagyis közel minden negyedik eladott okostelefon Samsunk márkájú volt.
Az Apple 3 százalékkal több készüléket értékesített, mint egy évvel korábban. Ehhez nagyban hozzájárulhatott, hogy az amerikai vállalat nem emelt árat. Az iPhone piaci részesedése 20 százalékra emelkedett, ami minden idők legmagasabb értéke.
A népszerűségi listán három kínai gyártó következik, a Xiaomi, az Oppo és a Vivo, mindháromnak lényegesen visszaestek az eladásai, a piaci részesedésük is csökkent.
A Counterpoint Research elemzői arra számítanak, hogy a harmadik és a negyedik negyedévben tovább csökkennek az eladások, éves szinten a globális piac 14 százalékos zsugorodását jósolják.
CSAK SAJÁT
