Bende Sándor: fejleszteni kell a hálózatot, mert energia nélkül nincs ipari fellendülés
Az ipar nem indulhat újra energia nélkül, Románia gazdasági fellendülése és az energia pedig „kéz a kézben jár” – jelentette ki kedden Bende Sándor, a képviselőház ipari bizottságának elnöke egy konferencián.
Meglátása szerint, azért nincs elég befektetés, mert nem egyértelmű honnan lesz elegendő energia.„Nem csak a termelésre gondolok, hanem arra, hogy az energiát optimális paraméterekkel kell szállítani és elosztani. Másrészt azt mondjuk, hogy nem fektetünk be eleget a hálózatokba, mert amúgy sincsenek fogyasztóink. Mindig ez a dilemma. Az optimális megoldás az lenne, ha a két ágazat egyszerre, egy időben növekedne” – idézi Bende Sándort az Agerpres hírügynökség.
Hozzátette, mindenki azt szeretné, ha Románia regionális energetikai csomóponttá válna, de ez a meglévő lehetőségektől függ.
„Nagyon jó energia-mix van Romániában. Isten adta, lássuk, mit tudunk kezdeni vele. Remélem, nem rontjuk el, amink van” – mondta a bizottság elnöke.
Kedden a Financial Intelligence és az Energiaszolgáltató Vállalkozások Szövetsége (ACUE) vitát szervezett „Az energiaszektor szerepe a gazdaság fejlődésében” címmel.
CSAK SAJÁT