Környezetbarát ünnepi készülődés: több mint 200 diák a Zöld Nap-suliban

A Ne pazarolj, élj többet! mottó jegyében hangolódtak a karácsonyra december második felében a Zöld Nap Egyesület szervezésében Kézdivásárhely és környékének diákjai. Az idei utolsó Zöld Nap sulis tevékenység során a kézdivásárhelyi Apor Péter Szaklíceum, a Nagy Mózes Főgimnázium, a Turóczi Mózes Általános Iskola, valamint a torjai óvoda és általános iskola tanulói kapcsolódtak be a fenntarthatóság jegyében zajló ünnepi készülődésbe.

A több mint 200 fiatalt megmozgató, több korosztály számára szervezett esemény célja az volt, hogy ráirányítsa a figyelmet a környezettudatos karácsony lehetőségeire egy olyan időszakban, amelyet sokan még mindig a túlzott fogyasztással és pazarlással kötnek össze – mondta a Maszolnak Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke.

Táncokat tanultak. | Fotók: a Zöld Nap Egyesület Facebook-oldala

civil szervezet önkéntesei által tartott ingyenes foglalkozások során a diákok kézműves tevékenységekben vehettek részt, megismerkedhettek török és azerbajdzsáni táncokkal, csapatépítő játékokon kapcsolódhattak ki, valamint egy vetített előadás által számos ötletet kaptak „ökokarácsony” kivitelezésére.

Önkéntesekkel a környezetbarátabb karácsonyról.

A programok során különböző hulladékanyagok újrahasznosításával készült alkotásokon keresztül mutatták be, hogy a zöld karácsony megvalósítása nemcsak a környezet védelmét szolgálja, hanem kreatív, ötletes és kifejezetten stílusos módja is lehet az ünnepi készülődésnek. A szervezők hangsúlyozták: a zöld ünnepek nem a lemondásról szólnak, hanem az odafigyelésről, a tudatosságról és az ötletességről.

(Nyitókép: illusztráció | Fotó: Unsplash)

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_PHgZWe9E_300x250.1a.jpg
banner_V7GTk32i_970x250.1a.jpg
banner_4FmkuobI_728x90.5.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?