Kilenc tipp a környezetbarát húsvéthoz
A környezetvédelem és -tudatosság nemcsak a hétköznapokban, hanem az ünnepi időszakban is nagyon fontos. Az apró lépések és változások sokat számítanak annak érdekében, hogy életvitelünkkel minél kevésbé terheljük a környezetünket. Összegyűjtöttünk kilenc olyan szokást, amelyek betartásával egyszerűen és könnyen "zöldebbé" tehetjük a húsvétot.
- Az élelmiszereket (sonkát, tojást, zöldséget, gyümölcsöt) igyekezzünk helyi termelőktől beszerezni. Így nemcsak környezettudatos módon vásárolunk, de valószínűleg vegyszermentesebb termékekhez is jutunk.
- Igyekezzünk csak annyi ennivalót vásárolni és készíteni, amelyet biztosan elfogyasztunk.
- A boltban kapható tojásfestékek helyett fessük természetes alapanyagokkal (hagymahéj, vöröskáposzta, kurkuma, cékla) a tojásokat.
- Nem kell minden évben új húsvéti dekorációt vásároljunk, inkább vegyük elő a korábbi években használtakat vagy készítsünk saját kezűleg a gyerekekkel.
- Ne vásároljunk élő nyuszit házi kedvencnek!
- Ha húsvét alkalmából meglepnénk a gyerekeket ajándékkal, válasszunk természetes anyagokból készült (pl.: fa) játékokat vagy adjunk nekik élményt, menjünk el közösen egy állatsimogatóba, moziba, játszóházba.
- Húsvéthétfőn ne autóval menjünk locsolkodni, válasszuk helyette a biciklit, a tömegközlekedést vagy a sétát.
- Ha húsvétkor inkább kirándulnánk, ne utazzunk látnivalókért az ország másik felébe, fedezzük fel inkább a lakóhelyünk környékén lévő nevezetességeket, látványosságokat.
- Az ünnep elmúltával használjuk fel kreatívan a megmaradt, de még ehető alapanyagokat: a megszáradt kalácsból készíthetünk mákos gubát, a sonka mehet a szendvics közé, a főtt tojásból pedig készíthetünk töltött tojást vagy tojáskrémet.