Vérfürdő? - Kemény szavakkal osztották ki Simiont
George Becali, az AUR volt képviselője keményen kiosztotta George Simiont, miután az elnökválasztás vesztese bejelentette, megóvja a megmérettetést az alkotmánybíróságon, és arról beszélt, hogy „egy vérfürdőt” akadályozott meg.
„Jön és azt mondja: el akartam kerülni egy vérfürdőt! Milyen vért, te?! Hol vagyunk, te, a fronton? Hát, ha legyőztek és egymillió szavazattal többet kaptak, akkor mit csináljunk? Ha te vérfürdőt akarsz, csináljatok ti, akkor legyen vérfürdő hatmillió az ötmillió ellen. Gyerünk, harcoljunk hatmillióan ötmillió ellen, mert te, George Simion, nem akarod elismerni az eredményt! Méghogy nekünk téged kellene elnökké tennünk, te hazug, szélhámos, ravasz ember” – nyilatkozta George Becali.
A FCSB labdarúgó klub tulajdonosa Simion letartóztatásáról is beszélt. „Hát nincsenek már intézmények, hogy elvigyünk és letartóztassunk téged, a vérfürdőddel együtt? Eddig mindig azt mondtam, te vagy a barátom, a kistestvérem. De te gazember, hát én is képviselő vagyok a román parlamentben, hoztam 4–5 százalékot az AUR-nak. És te vérfürdőről beszélsz?” - mondta felháborodottan Becali. Emlékeztetett rá: korábban Simion nyilvános megnyúzást emlegetett.
George Becali szerint az AUR vezetője azután gondolta meg magát, miután Ausztriába utazott, ahol állítólag egy visszavonult tábornokoktól kapott utasításokat. „Meggondolta magát, miután elment Ausztriába, és onnan újabb parancsokat kapott. Ő Ausztriában volt, nem Lengyelországban. Onnan kapott parancsokat valakiktől, akik irányítják őt, vagy egy romániai tábornoktól. Vannak ezek a nyugdíjas tábornokok, akik kitalálták Georgescut is. Ezek a 75–80 éves tábornokok most is vezetni akarnak, és ők adtak parancsot. Nekem ez az információm” – nyilatkozta Becali.
Szerinte George Simion politikai jövője véget ért. „Eddig nem akartam támadni. A barátom volt, azt mondtam, bátorítom. De amikor látom ezt a mocsokságot… hát te gazember, nekem beszélsz vérfürdőről?! Ki vagy te, hogy nekem vérfürdőről beszélj?! Nem érti meg, hogy ennyi volt, vége van az AUR-nak. (...) Az AUR már nem párt. Ő meg akarja tartani, de már nem tudja, ez történelem” – mondta Becali. Simion válaszként azt mondta, a „másik oldal" akart vérfürdőt, nem ő.
CSAK SAJÁT