banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Újabb földrengés volt az Arad megyei Lippa térségében

Fotó: AgerpresÚjabb, a Richter-skála szerint 4,1-es erősségű földrengés volt kedd este Arad megyében, Lippa térségében. Áldozatokról vagy anyagi károkról nem érkeztek jelentések.

Az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint a földrengés 19 óra 15 perckor következett be, 15 kilométer mélyen. Epicentruma 17 kilométerre volt Aradtól, 43 kilométerre Temesvártól, 72 kilométerre Békéscsabától és 92 kilométerre Resicabányától.

Hétfő este 20 óra 46 perckor a Richter-skálán 4,9-es erősségű földrengés volt Arad megyében, ezt két órával később egy 4,3-as erősségű utórengés követte. Az éjszaka folyam a földfizikai intézet további kisebb utórengéseket mért.

Az idei legnagyobb földrengést - 5,7-es erősségűt - február 14-én mérték Gorj megyében, 6,3 kilométeres mélységben. 

Kapcsolódók

Kimaradt?