Székelyföldön Antonescu nyert

Hargita, Kovászna és Maros megyékben már megszámolták az államelnök-választás első fordulójában leadott szavazatokat, és mindhárom megyében a kormánykoalíciós pártok közös jelöltje, Crin Antonescu végzett az első helyen George Simion és Nicușor Dan előtt.

Az RMDSZ, mint ismeretes, nem állított saját jelöltett az idei államfőválasztásra, hanem a Szociáldemokrata Párttal és a Nemzeti Liberális Párttal közösen Crin Antonescut támogatták.

A székelyföldi megyékben Crin Antonescu nyert | Illusztráció: Cseke Attila Facebook-oldala

A közös jelölt Székelyföldön nem talált legyőzőre a vasárnapi első fordulóban: Maros megyében 35,15 százalékkal, Kovászna megyében 61,11 százalékkal, Hargita megyében pedig 74,01 százalékkal végzett az első helyen.

Mindhárom megyében az AUR-vezér George Simion lett a második, míg Bukarest főpolgármestere, Nicușor Dan a harmadik helyen zárt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?