banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Rafila: a sürgősségi rendszerben dolgozók képzéséről az egészségügyi minisztériumnak kell döntenie

Alexandru Rafila szerint a sürgősségi rendszerben dolgozók képzésének módjáról az egészségügyi minisztériumnak kell döntenie.

„Ezeket a kérdéseket tisztázni kell, és készen állok arra, hogy mind én, mind az egészségügyi tárca felvállaljuk az egészségügyi szakemberek minden kategóriájának szakmai képzését. Egyértelműen az egészségügyi tárca feladata a sürgősségi orvoslásban való képzés biztosítása” – nyomatékosította az egészségügyi miniszter csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján.

Fotó: Agerpres

Hozzátette, ehhez valószínűleg törvénymódosításra lesz szükség, de a sürgősségi rendszerben dolgozók képzésének módjáról szóló döntést – legyen szó a mentő- vagy sürgősségi egységekről – ismét az egészségügyi minisztériumra kell bízni. Jelenleg ez nem az egészségügyi tárca hatáskörébe tartozik – hangsúlyozta Rafila.

„Az elmúlt nyolc évben sajnos a sürgősségi orvoslás szakmai képzése máshol zajlott. Nagyon furcsának tűnik számomra, hogy valaki, aki nyolc évig koordinálta a sürgősségi képzést, nyolc év után előáll és azt mondja, hogy rendkívül nagy problémák vannak ebben a képzési rendszerben” – fogalmazott a miniszter.

Mint arról beszámoltunk, Alexander Rafila egészségügyi miniszter korábban „integratív gondolkodásról” beszélt, elsősorban a sürgősségi orvosi szolgáltatásokra – rohammentő-szolgálat (SMURD), mentők, kórházi sürgősségi osztályok – tért ki. Ezek jelenleg a Sürgősségi Helyzetek Felügyelőségének döntési fennhatósága alá tartoznak, miközben az egészségügyi minisztérium finanszírozza őket. Rafila szerint az egészségügyi tárca átvenné a sürgősségi egységek irányítását, Raed Arafatnak pedig megköszönné, hogy harminc évig irányította a sürgősségi szolgálatokat.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?