Pancsolási körkép: mutatjuk, milyen strandolási lehetőségek közül válogathatnak

A nagy melegben sokan keresik a hűsölési lehetőségeket,  a vakáció napjaiban sokan a medencékben, vízpartokon pihennek. Strandokban, fürdőhelyekben nincs hiány Fehér, Bihar és Szatmár megyében sem, azonban a háromszéki strandkörkép kissé lehangoló. Mutatjuk, miből válogathatnak a kikapcsolódásra vágyók.

A borsos árak ellenére sokan fürdőznek a sepsiszentgyörgyi strandon

A háromszékiek számára a sepsiszentgyörgyi strand jelenti a rendezett fürdőzési lehetőséget. A nem helybéliek számára borsosnak mondható belépti díjak ellenére jónak ígérkezik az idei strandszezon, köszönhetően a kedvező időjárásnak.

A valamivel több mint egy hónapja megnyitott sepsiszentgyörgyi strandnak már több mint 21 500 látogatója volt, és volt olyan nap amikor közel 3000-en pancsoltak, mondta el a Maszol érdeklődésére Bodor Lóránd. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat sport és szabadidős létesítményeit működtető SepsiRekreatív vezetője szerint a június 20-i nyitást követően érkező strandolók több mint fele, 12 800 személy a teljes értékű, 56 lejes standard-, vagy 38 lejes korhatáros (18 év alattiak és 60 év felettiek vagy fogyatékossággal élőknek szóló) jeggyel lépett be, vagyis ők többnyire más településekről érkeztek.

Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala

A sepsiszentgyörgyiek ugyanis a Sepsi Card nevű kedvezménykártya birtokában 28 lejes standard- vagy 19 lejes korhatáros belépőt kell fizetniük. Bodor Lóránd szerint aki sepsiszentgyörgyi és strandolni szeretne, az biztos kiváltotta a Sepsi Cardot.  A legolcsóbb strandolási lehetőség Sepsiszentgyörgyön, ha csak a délutáni órákban és valamelyik kedvezménykártya birtokában keresik fel a létesítményt.

A néhány éve élményfürdővé alakított sepsiszentgyörgyi strand naponta 9 és 20 óra között tart nyitva. Az olimpiai méretű úszómedence mellett kisebb tanuló és gyerekmedencék, valamint zubogókat, sodrófolyosót és csúszdákat is magába foglaló élménymedencében lehet pancsolni.  Részletek a sepsiszentgyörgyi strand és más szabadidős és sportlétesítmények programjáról és árakról a www.rekreativ.club oldalon találhatók.

A Hargita megyei Maroshévízen három fürdő is várja a kikapcsolódásra vágyókat

A Hargita megyei Maroshévízen három fürdő is várja a kikapcsolódásra vágyókat. A fedett és nyitott medencékkel is rendelkező Bánffy wellness központban hétköznap 14 óráig 23 lej a belépő, 14 óra után 25 lej. Szombaton és vasárnap 30 lejes jeggyel lehet belépni. Nyugdíjasok számára hétköznap 12 lej, hétvégén 20 lej a belépő ára. A diákok, egyetemisták egész héten 15 lejért fürdőzhetnek. 12 év alatti gyerekeknek ingyenes a belépés.

A város központjának közvetlen közelében található, ásványvizes medencékkel működő Urmánczy Fürdőben hétfőtől péntekig 15 lej a belépő, hétvégén pedig 20 lej. Gyermekeknek és családoknak kedvezményes jegyek váltható. Kedden a strand zárva tart. 

A wellness központ mellett található nyitott, 26 fokos ásványvizes Bánffy strandra hétköznap 15, a hétvégén 20 lejért lehet belépni A nyugdíjasok 12 lejes jeggyel látogathatják a strandot.

Csíkszeredában a (strand)helyzet változatlan

Hargita megyében új és régi strandok is várják a felüdülni vágyókat. Ami változatlan az elmúlt évekhez képest az a megyeszékhely fürdő-kínálata. Csíkszeredában továbbra is csupán egyetlen szabadtéri fürdőhely üzemel, a zsögödfürdői. Az apró, ám kétségkívül varázslatos környezetben fekvő strand két hideg vizes medencével várja a vendégeket. A strandon büfé, játszótér és sportpálya is rendelkezésre áll és az öltözőkabinokat is rendbetették. Az árak változatlanok, 17 óra után pedig kedvezményesen lehet belépőt vásárolni az este nyolcig nyitva tartó intézményben. A lelkes borvíz-kedvelők (ugyanis a medencék vize egyenesen a forrásból érkezik és meglehetősen hideg) idén újdonságként havi bérletet is válthatnak.

Zsögödfüdrő - hideg, szerény, de hangulatos

Csíkszereda két további, egykor közkedvelt strandja, a „szeredai strand” és az „IPIC” vállalat szabadtéri fürdőhelye (a Csíki Csobbanó szomszédságában) továbbra sem fogad látogatókat. Előbbi esetében a terület egy részén az önkormányzat szabadidő-park építését kezdte el, utóbbinál hosszú évek óta nincs semmilyen irányba előrelépés.

Idáig kell utazni a megyeszékhelyről

Csíkszeredához legközelebb Tusnádfürdőn, Homoródfürdőn, vagy Szentegyházán strandolhatunk. A Tusnád Wellness ugyan nem kifejezetten strand, de a benti medencék mellett szabadtéren is lehet fürdőzni, napozni a szebb napokat megélt Csukás-tó partján található létesítményben. A hétfőn 14 és 20, keddtől vasárnapig pedig 10 és 20 óra között nyitva tartó fürdőbe 50 lejért válthatnak a felnőttek belépőt. A gyerekeknek 150 cm-es magasság alatt 25 lejbe kerül három óra strandolás, három év alatt pedig ingyenes a belépés. Az egész napos felnőtt belépő 100 lej, 150 cm-es magasságig gyerekeknek pedig 50 lej. A helyiek kedvezményesen léphetnek be, a felnőttek 25, a nyugdíjasok 20, a 150 centiméternél alacsonyabb gyerekek 15 lejes áron.

Szentegyházán három strand is várja a vendégeket. A legrégebbi, a Szentegyháza Gyöngye, vagy, ahogy a köztudatban él a „termál” télen-nyáron fogad vendégeket. A strand területén egy hideg vizű kinti nagymedence, egy szintén szabadtéri, melegített vizű medence és gyermekmedence is a rendelkezésre áll. Emellett benti rész is van. A strand területén étterem, játszótér is található, valamint többféle szálláslehetőség közül is lehet választani. Kis faházak mellett a főépületben is vannak szobák, valamint a sátrazóknak vagy lakókocsival érkezőknek a kemping részen tudnak helyet biztosítani. A naponta 9 és 20 óra között nyitva tartó strandra felnőtteknek 30 lej a belépő ára, a gyerekek pedig 20 lejért pancsolhatnak.

Szentegyháza

Homoródfürdőn a Lobodó Resort komplexum területén a fedett wellness-részleg mellett szabadtéri strandolási lehetőség is van, feszített tükrű úszómedencével, napozóágyakkal és büfével. Előre láthatóan szeptemberben nyílik meg az épülő bobpálya, amely egyedülálló attrakciót ígér csodálatos természeti környezetben. A szabadtéri strandon hétfőtől vasárnapig, 10 és 20 óra között lehet fürdőzni, napozni. Felnőtteknek az egész napos belépő hétfőtől-péntekig 30 lej, míg kedvezményesen 20 lejt kell fizetni. Tizenhét óra után 20, illetve tíz lejbe kerül a belépő. Hétvégén a felnőtt napijegy 50 lej, a gyerek pedig 25. A strand területén lehet bérelni napozóágyat, törölközőt, díj ellenében használható a teniszpálya, a focipálya is és sátorral érkezőknek, valamint lakókocsik számára is biztosítanak helyet.

Esti fürdőzés a Septimiában

A székelyudvarhelyi Septimia Hotel & Spa Resorts szabadtéri strandja területét az idei szezonra átrendezték. Árnyasabb helyre költöztették a játszóteret, a strandbárt, és új strandröplabda-lábtenisz pályával is bővítették kínálatukat, valamint a napozóteret is növelték. Rendelkezésre áll fél-olimpiai méretű úszómedence, gyermekmedence és kültéri sódézsák is. Működik strand-bár, étterem és terasz is. A Septimiába hétfőtől péntekig 7 és 22 óra között, hétvégén pedig 9 és 22 óra között várják a felüdülésre vágyókat. A felnőtt napijegy 40 (hétvégén és ünnepnapokon 57) lejbe kerül, ugyanez gyerekek esetében 25 és 30 lejre módosul. Lehetőség van félnapos jegy vásárlásra, valamint a wellness-részleg használatára is jogosító kombinált belépő vásárlására is.

Székelyudvarhelyen a városi strand is rendelkezésre áll

A strandon három medence, két vizes csúszda, egy gyerekcsúszda, napozóágyak, játszótér és ping-pong asztalok várják a kikapcsolódni és hűsölni vágyókat. A városi strand jegyárai napszakonként változóak: 08:00 - 17:00 óra között öt év alattiaknak ingyenes, 18 év alatt 6 lej, 18 év fölött 10 lej, nyugdíjasoknak 6 lej. 16:00 - 19:00 óra között öt év alatt ingyenes, 18 év alatt 3 lej, 18 év fölött 6 lej, nyugdíjasoknak 3 lej, 19:00 - 21:00 óra között 18 év alatt 3 lej, 18 év fölött 6 lej, nyugdíjasoknak 3 lej. 

Székelyudvarhely

A megye északi részén található üdülőközpont, Borszék május óta szabadtéri strand-részleggel is várja a látogatókat. A Fontana gyógyfürdő kinti részén a medencék vize 28–30 Celsius-fokos, a gyermek- és felnőttmedence mellett ugrómedence és meleg vízzel feltöltött is rendelkezésre áll.

A nyitvatartás  a következőképpen alakul: hétfőtől csütörtökig 12:00 - 20:00, pénteken 12:00 - 21:00, szombat – vasárnap pedig 10:00 - 21:00 óra között. A háromórás belépő felnőtteknek 50 lej, gyerekeknek ennek a fele, hat órára 70, illetve 35 lejt kell fizetni. A kül- és beltéri medencékre, valamint a szakrális fürdőrészre 100 lejért válthatunk belépőt, a gyerekeknek pedig 50 lejért. Ezek az árak hétköznapokra vonatkoznak. Hétvégén és ünnepnapokon a három órás jegyek 60 és 30, a hat órára szóló 80 és 40, a korlkátlan belépő pedig 110 és 55 lejbe kerül Borszéken.

Bihar megyében új strand nyílik

Nagyváradon a Nymphaea Aquapark a legkorszerűbb élményfürdő, ehhez mérten a belépő ára sem olcsó, hiszen egy felnőtt számára a napi jegy 82 lejbe kerül. Ez 10 órától a 22 órai zárásig érvényes, ugyanakkor, ha valaki csak 17 és 22 óra között strandolna, annak 47 lejt kell fizetnie. Továbbra is van három órára szóló belépő, ami felnőttek esetében 41 lejbe kerül. A 14 és 18 év közöttiek számára a diákjegyek, valamint a nyugdíjasok belépői egy napra 70 lejbe kerülnek, míg a 3 és 14 év közötti gyermek napi belépőjéért 45 lejt kell fizetni. A 3 év alatti gyermekek ingyen mehetnek be az élményfürdő területére.

A nagyváradi élményfőrdő nemcsak a Bihar, hanem a szomszédos megyéből érkezők egyik kedvelt úticélja | Fotó forrása: Nagyvárad Polgármesteri Hivatala

Ugyancsak a Nagyváradi Közterület-fenntartó Vállalat (ADP) üzemelteti a megyeszékhelyen az Őssi-strandot, amely korszerűsítés hiányában már jóval kedvezőbb áron fogadja a látogatókat: egy felnőtt számára a belépő mindössze 22 lejbe kerül.

Cătălin Șipos, a Nagyvárad melletti Félixfürdőn több szállodát és strandot üzemelő Turism Felix vállalat képviselője a Maszol érdeklődésére elmondta, hogy nem drágítottak a tavalyi áraikon. A félixfürdői Apolló strandra a belépő felnőtteknek napi 50 lejbe kerül, míg a 4 és 12 év közötti gyermekek számára 25 lej. A 4 év alatti gyermekek ingyen mehetnek be. A belépő ára magába foglalja a napozóágyak használatát is, de napernyő is bőven van a fürdő területén. „A múlt hónap végén kezdte elérni a telítettséget a strand forgalma” – mondta Șipoș. Hozzátette, akik a strand helyett inkább a szállodáik medencéit választanák inkább, azoknak többet kell fizetniük. Ötcsillagos hotelekről van szó, így oda a belépő is 100 lej felett van.

A Turism Felix képviselője arról is tájékoztatott, hogy napokon belül megnyitják a püspökfürdői Vénusz strandot is, ahol egy modern, több mint kétezer látogató befogadására alkalmas élményfürdő épült. Șipoș tájékoztatása alapján már az utolsó teszteléseket végzik az aquaparkban, amelyet a tervek szerint legkésőbb augusztus 10-ig felavatnak.

Kolozs megyében olcsón is lehet strandolni

Bár nem strandjairól és gyógyfürdőiről ismert Kolozs megye, mégis számos helyre menekülhetnek a meleg elől az emberek. Az egyik ilyen a Kolozsváron található Clujana-strand, amely egy másfél méter mély medencével várja a hűsölni vágyókat, a gyerekek pedig egy 15 és 40 centiméter mély medencében pancsolhatnak. Annak ellenére, hogy a strand nem kínál túl sok lehetőséget a fürdőzőknek, a belépőjegyek ára elég magasnak mondható, ugyanis a felnőttek hétköznapokon 50 lejért juthatnak be a strandra, míg szombaton és vasárnap 60 lejt kell fizetniük. A 65 éves kort betöltők, a 2 és 14 év közötti gyerekeknek 40, az ennél is kisebbeknek pedig 30 lej a hét minden napjára a belépőjegy ára.

Jóval kedvezőbb ára van a tordai sóbánya közelében található Dörgői strand belépőjének. A sóbánya helyén létrejött két tóból álló strand kiváló azoknak, akik a természetes gyógymódokat próbálnák ki. A felnőtteknek 15 lej, a gyerekeknek, diákoknak és egyetemi hallgatóknak, illetve nyugdíjasoknak 10 lejt kell fizetniük a strandra való belépéskor. Ugyancsak tóban fürdőzhetnek a Kolozsi Gyógyfürdőbe látogatók is. A Kolozsvártól mindössze 25 kilométerre levő gyógyfürdő vize kiváló a reumás és a különböző nőgyógyászati betegségek kezelésére is. A belépőjegyek ára már magasabb, a felnőtteknek hétfőtől egészen csütörtökig 20 lejt, míg hétvégén 30 lejt kell fizetniük, a gyerekek számára hétköznapokon 10 lej, hétvégéken pedig 20 lej a belépő. Ugyanakkor a wellness részleg igénybe vétele további költségeket von maga után.

Dörgői strand Facebook-oldala

Listánkra felkerült a dési élményfürdő (Parc Balnear Toroc) is, amely sós- és édesvizű medencéket kínál a látogatóknak, nemcsak a szabad ég alatt, hanem beltéren is. A strandon vannak vízi csúszdák, és sportolási lehetőség is a tenisz- és futballpályákon. A felnőttek számára a belépőjegy ára 35 lej, és magába foglalja a csúszdák és medencék használatát is. A 10 éven aluli gyerekek ingyenesen beléphetnek a strand területére.

Fehér megyében szinte mindegyik városban akad jó fürdőzési lehetőség

Fehér megyében jócskán akadnak fürdőzési lehetőségek, szinte mindegyik városnak van strandja, ezek tiszták és elég olcsók, általában a felnőttek napi 25 lejért, a 14 év alatti gyerekek pedig 15 lejért csobbanhatnak.

A megyeközpontban, Gyulafehérváron  a régi strandot évekig elhanyagolták, pedig nagyon szép helyen, az erdő mellett található. A város önkormányzata bejelentette, hogy tervbe vette egy teljesen új közfürdő felépítését az Olimpiai Medence mögötti telken, de évek óta nem történnek előrelépések, mindeddig csupán látványtervet tettek közzé. Ilyen körülmények között az Olimpiai Medence az első számú opció, amelyik már reggel hétkor nyit, felnőtteknek 2 órára 30 lejt, a diákoknak és a nappali tagozatos egyetemistáknak 20 lejt kell fizetniük.

Következő lehetőség a várban: a Batthyaneum Könyvtár mögött található a  Winners Club Țălnar nevű magánstrand, ahol vasárnap 50, hétköznap 40 lej a belépődíj. A város közelében, a körgyűrűtől mindössze 4 kilométerre fekszik egy másik felkapott hely, a Theodora Golf Club, ahol 16 éves korig 70 lejt, felette már 100 lejt kell lepengetni.

Ezen kívül vannak más, kisebb medencék is, például a Gyulafehérvártól 5 km-re, Alvincen található Szerelem Útja Panziónál, 35 illetve 40 lejes belépővel, vagy a Tövis irányában fekvő Astoria Pool Park, ahol ugyanannyit (vasárnap viszont 50 lejt) kell fizetni.

Fehér megye legnagyobb fürdőkomplexuma az újonnan megnyílt marosújvári sós gyógyfürdő, amelyikről többször is írtunk más a Maszolon. A fürdő mellett található a régi, Bellavi strand, amelyik szintén nagyon jó állapotban van, és nem veszített népszerűségéből az új sósfürdő megnyitása után sem. A magyar tulajdonostól megtudtuk: teniszpálya is van a medence mellett, a területen pedig jól karbantartott bérelhető kis faházak is vannak.

Fotó: Basa Emese

Régi fürdőző hagyományokkal rendelkezik Nagyenyed is, ahol az 1882-ben létrehozott városi strand az Osztrák-Magyar Monarchia idejében Magyarország területén az első szabadtéri fürdő volt és azt is tudjuk, hogy a Bethlen Kollégiumban már a 19. században úszást tanítottak, mégpedig  a kollégium saját uszodájában (ez ma már nem létezik). Napjainkban nagyon jó állapotban fogadja látogatóit a városi strand, amelyik az önkormányzat tulajdonát képezi, de bérbe adták egy magánvállalkozónak, a nemzetközi sikereket egyre-másra halmozó Nicolae Crăciun karate edzőnek, aki nagyon jól karban tartja a létesítményt. A tulajdonos nyitott mindenféle oktatóprogram megvalósítására, ingyen kiadja a strandot, például évekig tartottak a kollégium tanárai itt úszótáborokat, versenyeket, sőt egyik évben egy pólócsapat is itt edzett, ezek a sportesemények pedig érdekessé teszik a fürdőélet mindennapjait. A 14 év alattiaknak 15 lejt, a felnőtteknek 20-at kell fizetniük, a belépés vasárnap ennél 5 lejjel drágább.  A városban található egy magántulajdonban levő fedett medence is, a hangulatos Molnár Panziónál, amelyik mindenik évszakban fogadja a vendégeket.

A balázsfalviak számára is létezik fürdőzési lehetőség, az olcsóbb, de szépen felújított városi strand (gyerekeknek 10, felnőtteknek 20 lej), illetve az Erdély Paradicsoma nevű egyre felkapottabb hely, ahol a gyerekeknek 30, a felnőtteknek 50 lejbe kerül a belépő. Nincs messze a várostól Búzásbocsárd sem, ahol a La Jockson nevű véndéglátóipari egység alig egy éve kezdte el működését, itt két medence található, hét közben 20, szombaton és vasárnap 30 lej a belépő.

Kudzsíron nincs városi strand, ezelőtt három évvel arról szóltak a hírek, hogy a régit multifunkcionális sportbázissá alakítják át. Létezik viszont egy tíz évvel ezelőtt, egy magánvállalkozó által kialakított strand, amelyik a közeli folyó partjára épült és jó kikapcsolódási lehetőségeket biztosít.

Szászsebesen a régi, az Arini parkban levő városi strand tönkrement, 2020-ban az önkormányzat megnyert egy 25 millió eurós pályázatot a Nemzeti Befektetési Alaptól egy új sportkomplexum kiépítésére, amelyben két uszómedence is helyet kapott, de mindeddig nem kezdődtek el a munkálatok.  A városlakók számára adott az elegáns, a város szélén fekvő Elegant turisztikai komplexum, amelyet hétköznap a gyerekek 20, a felnőttek 35 lejért bérelhetnek, hétvégén 5 lejjel kell többet fizetni. Továbbá, a 6-8 km-re fekvő Rehó (románul Răhău, németül Reichau) faluban az egyik panzió is rendelkezik medencével, amelyik a szállást foglalóknak ingyenes, a csak fürődni vágyók pedig 50 lejt kell fizessenek és csak előzetes foglalással léphetnek be. A hely érdekessége, hogy tulajdonosa a PRO TV volt fehérvári tudósítója, aki három, egymás mellett levő hagyományos házból alakította ki a panziót, megőrizve a front szászos építészeti jellegét, továbbá egy sókamrát is berendezett a szálláshelyen.

Fotó: Elegant turisztikai komplexum Facebook-oldal

A Szászsebeshez és Gyulafehérvárhoz egyaránt közel fekvő Szászorbó községben az önkormányzat ezelőtt két héttel jelentette be, hogy a területén levő tavat magánvállalkozónak adná ki bérbe, a cél pedig egy strand kiépítése, ahol csónakázni is lehet majd, illetve egy vendéglő megépítését is kilátásba helyeznék.

A Mócvidéken Aranyosbányán és Zalatnán van, Abrudbányán és Topánfalván nincs városi strand. A zalatnai strandra a gyerekeknek 15 lej, a felnőtteknek 25 lej a belépőjegy. A leglátogatottabb az aranyosbányai strand, amelyik nem csupán a környékbeli települések lakóit szolgálja ki, hanem három megyéből, Fehér, Kolozs és Bihar megyéből is érkeznek ide turisták, ráadásul az árak is igen vonzók: 18 éves korig 5 lej, nyugdíjasoknak 10 lej, felnőtteknek 15 lej a belépő, minden bizonnyal ez a környék legolcsóbb fürdőzési lehetősége.

Szatmár megyében nagy hagyománya van a strandolásnak, a gyógyvízen alapuló turizmusnak

Ennek fő központja a Szatmárnémeti Termál Strand volt, amely a kommunizmus éveiben közkedvelt pihenőövezet volt, a demokrácia első évtizedét is jól bírta, ám azt követően – mivel működése gazdaságtalan volt, eredendően a felújítás-modernizálás hiányának – a fenntartó helyi önkormányzat bezárta. Évekkel később nyitott újra, a Pannónia Hotelt egykoron birtokló Vasile Tantas koncesszionálta, ám mivel nem végezte el az összes felvállalt beruházást – például nem épült termálvizes kezelésekre szakosodott szálloda – felbontották vele a koncessziós szerződést. Ebből pereskedés lett, ma emiatt tart zárva a strand.

A szatmáriaknak és a környező megyékben élőknek azonban nem kellett lemondaniuk a gyógyvízről, tíz éve nyitotta meg kapuit az Aquastar Aquapark, ahol egyebek mellett szaunákkal, csúszdákkal és kinetoterápiás foglalkozásokkal is várják a közönséget. Itt egy napi felnőttjegy 49 lejbe kerül, aki szaunázni szeretne, további 22 lej költségre számíthat. A 3 év alatti gyerekek ingyenesen látogathatják a „vizek birodalmát”, a 4-14 éves korosztály 29 lejes jegyáron léphet be a strand területére. Diákoknak, nyugdíjasoknak 39 lejbe kerül a napijegy.

Fotó: Aquastar Aquapark honlapja

Rendelkezésre állnak akciós jegyek is, amik munkanapokon érvényesek 17.30-tól. A kedvezményes felnőttjegy ára 34 lej, a diák, egyetemista, nyugdíjas vagy gyerekjegy 24 lejbe kerül.

A „strandtalan” szatmári éveket sokan a Nagykárolyi strandon vészelték át, a Szatmárnémetitől 35 kilométerre található kisváros komplexuma is arra törekszik, hogy messzemenően kielégítse az igényeket. A medencék, csúszdák mellett nemrég egy természetesnek ható, fürdőzésre alkalmas tavat is létrehoztak itt, valamint számos lehetőséget kínálnak strand-sportok gyakorlására. Itt 30 lej a napi belépő, tanulók, egyetemisták, nyugdíjasok 25 lejért strandolhatnak. 17 óra után kedvezményes a belépés, egységesen 20 lej.

Idén új strand is nyitott Szatmár megyében, Avasfelsőfaluban. A július elején nyitott strand büszkélkedik a régió leghosszabb – 95 méteres – csúszdájával, a csúszdás medence mellett pedig további három medence áll a vendégek rendelkezésére. A 2 millió eurós befektetéssel létrehozott, egy hektáron elterülő pihenőövezetbe a belépés felnőtteknek 50 lej, gyerekeknek 30 lej, 3 év alattiaknak pedig ingyenes

Közkedvelt fürdő Szilágy megyében

A Szilágyság egykori leghíresebb fürdője, a szilágybagosi strand, a csődeljárás ellenére az idén is kinyitotta kapuit a vendégek előtt. A gyógyvizéről ismert és közkedvelt fürdő az elmúlt években sokat veszített népszerűségéből. Annak ellenére, hogy néhány medencét felújítottak, átalakítottak, még nem érte el a szomszédos megyék vagy az anyaországi strandok színvonalát, ezért a szilágyságiak többnyire a tasnádi és a szatmári strandokat választják egy-egy hétvégre, a szilágysomlyóiak pedig testvértelepülésük fürdőjét, a nyírbátori Sárkányfürdőt látogatják szívesen.

Fotó: Kulcsár Mária

A szilágybagosi termálvíz minősége továbbra is kifogásolhatatlan, és a szállásválaszték is bőséges, viszont újabb fejlesztésekre, változásokra lenne szükség a strand területén, ami addig míg a fürdő sorsa bizonytalan, nem kivitelezhető.

A nyár idején a strand 08:30-21:00 óra között üzemel, hétköznaponként a felnőtt belépőjegy ára 35 lej, a 3-12 éves gyermek- és nyugdíjas jegy 25 lej. Hétvégén a felnőttek és a nyugdíjasok 45 lej, a gyermekek 30 lej fejében fürdőzhetnek a szilágybagosi strandon.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?