Műkincsrablás: megemelték a nyomravezető jutalmát

Több mint a duplájára emelte a jutalmat a hollandiai Drents Múzeumból ellopott dák műkincsek felderítése érdekében egy Bukarestben élő holland vállalkozó.

Alex van Breemen eredetileg 100 ezer eurót ajánlott fel annak, aki hasznos információval szolgál az értékes ereklyék hollétét illetően. Szerdán növelte az összeget, a News.ro beszámolója szerint 250 ezer eurót fizet a nyomravezetőnek.

Pótolhatatlan műkincs | Fotó: Drents Múzeum

Mint magyarázta: már több mint két hét eltelt a rablás óta, a gyanúsítottak nem beszélnek, hátha ezáltal lesznek, akik információval tudnak szolgálni. A vállalkozó szörnyűnek tartja, ami történt. „Ezek a tárgyak pótolhatatlanok és vissza kell térniük az országba” – mondta.

Mint ismert, az asseni Drents Múzeumból januárban lopták el az ott időszakos kiállításon bemutatott dák műkincseket, a Kr.e. 5-4. századból származó coțofenești-i aranysisakot, és három, a Sarmisegetusa Regia régészeti lelőhelyen feltárt, Kr.e. első századból származó arany karperecet. A holland rendőrség három gyanúsítottat már letartóztatott, de az értékes ereklyék még nem kerültek elő.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?