banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Jó hír: 533 lejes támogatást kaphatnak a 65 év felettiek

Havonta 533 lejes segélyt kaphatnak a 65 év feletti, alacsony jövedelemmel rendelkezők, valamint a kiskorú gyermeket nevelő hátrányos helyzetű családok – közölte hétfőn a munkaügyi minisztérium.

A tájékoztatás szerint a támogatás a minimális integrációs jövedelem része, ennek célja pedig az, hogy segítsék a rászorulókat. 

Támogatást haphatnak a 65 év feletti nyugdíjasok | Fotó: PexelsTámogatást haphatnak a 65 év feletti nyugdíjasok | Fotó: Pexels

A minimális beilleszkedési jövedelem (VMI) 2024. január 1-jétől lépett életbe, a szociális, valamint a családtámogatási pótlék helyébe.

Igényelhetik egyedülálló személyek és családok is, amennyiben teljesítik a jogosultsági feltételeket, vagyis a havi nettó jövedelmük nem haladja meg a törvényben meghatározott maximális szintet.

A beilleszkedési támogatás akkor jár, ha a nettó jövedelem egy főre nem haladja meg a havi 366 lejt, illetve 533 lejt abban az esetben, ha az egyedülálló személy legalább 65 éves.

A gyermekes családoknak nyújtott támogatás esetén a nettó jövedelem maximális szintje 930 lej/családtag.

A beilleszkedési támogatás összege az egyedülálló személy vagy család számára a törvényben meghatározott maximális összeg – 366 lej/hó/családtag, illetve 533 lej/hó legalább 65 éves egyedülálló személy esetén – és a törvény szerint számított jövedelem közötti különbség.
Amennyiben a jogosult személyeknek nincs semmilyen jövedelmük, a beilleszkedési támogatás maximális összege 366 lej/hó/családtag, illetve 533 lej/hó az egyedülálló, legalább 65 éves személy esetén.

A minimális beilleszkedési jövedelemhez való hozzáféréshez egyetlen kérés benyújtására van szükség, függetlenül attól, hogy a család vagy az egyedülálló személy a szociális segély egyik vagy mindkét összetevőjét kapja. A támogatást egyetlen havi kifizetés útján folyósítja az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) , függetlenül attól, hogy annak egyik vagy mindkét összetevőjére vonatkozik.

A kérést a kedvezményeettek a lakóhelyük szerinti városházán kell benyújtsák. A munkaügyi minisztérium közzétette azt is, hogy milyen dokumentumokat szükséges leadni, ezek ITT elérhetőek.

Kapcsolódók

Kimaradt?