Ételmérgezés gyanúja miatt vizsgálódnak egy gyilkostói panziónál

Vizsgálatot indított a Hargita megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) az egyik gyilkostói panziónál, miután több itt táborozó gyermeknek is ételmérgezésre utaló tünetei voltak.Illusztráció: Pexels

Az egészségügyi igazgatóságot vezető Tar Gyöngyi beszámolója szerint összesen harminchat 13 éves Konstanca megyei gyermek táborozik vasárnaptól a panziónál. A keddre virradó éjszaka ketten közülük rosszul érezték magukat, és kedden reggel saját autóval a békási, illetve a Piatra Neamţ-i kórházba szállították őket, az egyik gyermek sebész édesapja ugyanis azt gyanította, hogy vakbélgyulladás okozza a tüneteket.

Így a Hargita megyei DSP csak kedden délután értesült az esetről, amikor a kísérő tanárok mentőt hívtak a panzióhoz, mert más gyerekek is rosszul lettek. Ekkor a mentőszolgálat azonnal tájékoztatta az esetről a DSP-t.

Archív fotó: Varró-Bodóczi Zoltán

A Hargita megyei mentőszolgálat vezetője, dr. Péter Szilárd az AGERPRES-nek elmondta, hogy hat gyermeket vizsgáltak meg, mindannyian hányingerre, hányásra, hasmenésre panaszkodtak. Kettőt közülük a gyergyószentmiklósi kórházba szállítottak kedd este. Tar Gyöngyi információi szerint egyiküknek sem súlyos az állapota.

Az éjszaka folyamán más gyerekek is rosszul lettek, a szülők azonban nem akartak mentőt hívni, mert haza szeretnék vinni őket.

A DSP vizsgálatot indított a panziónál. Az eljárás még folyamatban van, egy pénzbírságot azonban már kiszabtak a létesítményre, mert nem tett el ételmintát, ahogyan azt a törvény előírja. „Nincs minta, amit megvizsgálhatnánk. Általában tudják, mi idézhet elő ételmérgezést, és odafigyelnek, hogy mi ne találjunk semmiféle mintát" – fogalmazott Tar Gyöngyi. Úgy véli, a panzió képviselői azért irányították az első két gyermeket Neamţ megyei kórházakhoz, mert tudták, hogy ha mentőt hívnak, a Hargita megyei mentőszolgálat azonnal értesíti az ügyről a DSP-t.

Fotó: gyergyószentmiklósi kórház Facebook oldala

Az igazgató hozzátette, a panzióban egy magántábort tartottak, amelynek a megszervezéséről nem tájékoztatták a DSP-t, így nem tudták ellenőrizni előzetesen a létesítményt, ahogyan az az előre bejelentett táborok esetében történik.

Tar Gyöngyi arra intette a szülőket, hogy legyenek elővigyázatosak, mindig tájékozódjanak a gyermekük számára kiválasztott tábor helyszínéről, a szervező cégről.

Egy másik gyilkostói panziónál hasonló eset történt tavaly, akkor temesvári gyermekek kerültek a gyergyógyentmiklósi kórházba ételmérgezés miatt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?