Enyhén nőtt a Telegdy-bányába beömlött víz sótartalma, a József-bányában stagnál

Ismét esős idő várható, ezért szerdán megnövekedhet a Korond-patak vízhozama a parajdi szakaszon, csütörtökre viszont már csökkenés várható. Mindeközben folyamatosan vizsgálják a sóbányában beömlött víz sótartalmát – tájékoztatott a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.  

A parajdi sóbányánál kialakult veszélyhelyzet kezelésében érintett intézményekkel tartott keddi operatív értekezleten megállapították, hogy az egykori József-bánya fölött kedden (június 3-án) kialakult egy másfél méter mély süllyedés, ott, ahol korábban is hasonlók történtek, ám ezek nem jelentenek veszélyt a lakosságra.A Salrom munkatársai minden nap bejárnak a bányába, hogy mintát vegyenek | Fotó: Farkas Endre

A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal által közölt információk szerint a bányába beömlött víz sótartalma a Telegdy-bánya bejáratánál enyhén nőtt az előző naphoz képest, míg a József-bányában lévő víz sótartalma nem változott az elmúlt egy napon. A közleményben megjegyzik, hogy a Salrom Országos Sóipari Vállalat továbbra is naponta vizsgálja az újabb és újabb mintákat.

A közleményben arról is tájékoztatnak, hogy a Korond-patak vízhozama csökkent, jelen pillanatban 2,65 köbméter/szekundum, de az ideiglenes védőgátat, amelyet a lakosság védelmére építettek, nem számolják fel. Az előrejelzések szerint a Kis-Küküllő medencéjében esőre lehet számítani a következő időszakban, a Korond-patak vízhozama Parajdnál szerdán elérheti a 8,5 köbméter/szekundumot, de csütörtökre várhatóan visszaesik 5,3 köbméterre.

A veszély megelőzése céljából az érintett lakosok evakuálására vonatkozó döntés továbbra is érvényben marad, és a csendőrök, valamint más belügyi szervek munkatársai továbbra is őrt állnak a korábban kijelölt két ponton, illetve járőröznek is az érintett területen.

A kormánymegbízotti tájékoztatás végén leszögezik, hogy az óvintézkedéseknek köszönhetően mind a lakosság, mind pedig az átutazok biztonságban vannak.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?