Brutálisan megvertek egy diákot – Az osztálytársai nem segítettek, hanem filmeztek

Egy középiskolás diákot baseballütővel vertek meg az osztályteremben, kórházba került. Az támadás szemtanúi nem segítettek, hanem filmeztek.

Az erőszakos incidens csütörtökön történt a Dâmboviţa megyei Găeşti városában levő középiskolában, ahol egy 19 éves férfi behatolt a tanintézet épületébe, és baseballütővel brutálisan megvert egy 17 éves diákot. A támadó nem az iskola diákja, a testvérének akart igazságot szolgáltatni, akinek az iskolában volt konfliktusa az áldozattal. Az áldozatot kórházba szállították, a támadót őrizetbe vették.

Nem segítettek | Fotó: Pexels
Az osztályteremben rögzített felvételeken látható, hogy a támadó többször is fejbe veri az áldozatot egy ütővel.

Néhány diák tanúja volt a támadásnak, az első reakciójuk az volt, hogy lefilmezték az esetet, ahelyett hogy értesítették volna a tanárokat vagy a hatóságokat – idézi az Agerpres hírügynökség a Dâmboviţa megyei tanfelügyelőség közleményét.
A tanfelügyelőség az esetet súlyosnak tartja és aggasztónak tartja, az áldozat osztálytársainak reakcióját azzal magyarázza, hogy megijedtek.

„Aggodalmunkat táplálja, hogy a bántalmazás egy tanteremben történt, olyan diákok jelenlétében, akik valószínűleg megrémültek a brutális erőszakos jelenettől, és azt videóra vették, mielőtt értesítették volna a tanárokat vagy az iskola vezetését” – áll a tanfelügyelőség csütörtök este kiadott közleményében.

Bejelentették, hogy vizsgálatot indítottak az iskola biztonsági és beléptetési intézkedéseinek betartása, valamint az iskola személyzetének reakciója ügyében.
Az intézmény képviselői felhívják a figyelmet arra, hogy ilyen esetekben fontos az incidensek azonnali bejelentése a 112-es segélyhívó számon és a tanárok értesítése.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?