Bike/Walk2School: Egy marosvásárhelyi iskola több mint 4000 km-rel az élen

Több mint négyezer kilométert tettek meg gyalog vagy kerékpárral a marosvásárhelyi 7-es Számú Általános Iskola diákjai a Marosszéki Közösségi Alapítvány által meghirdetett Bike/Walk2School  kampány keretében. Az egy hónapja zajló program célja, hogy arra ösztönözze a tanulókat: lehetőség szerint autó helyett fenntarthatóbb módon – kerékpárral vagy gyalog – közlekedjenek iskolába.

A kampányban összesen tizenöt iskola vesz részt. A legtöbb kilométert: 4 350-et, a 7-es Számú Általános Iskola csapata gyűjtötte össze. A Református Kollégium 2. 705, a Bolyai Farkas Elméleti Líceum 2 558, míg a Művészeti Líceum csapata 2 284 kilométerrel áll az élmezőnyben. Ezeket a távokat gyalogosan vagy biciklivel tették meg a diákok – autó nélkül.

Autómentes közlekedés Marosvásárhelyen | Fotó: Illusztráció/Marosszéki Közösségi Alapítvány

A kampányban való részvételhez a Bikeathon alkalmazásban kellett rögzíteniük az iskolába vezető útvonalukat. Fontos szabály, hogy csak azokat az utakat fogadják el érvényesnek, amelyek az iskolánál kezdődtek vagy ott értek véget. Egy csapat naponta legfeljebb két útvonalat jelenthetet le, hétvégén is – a feltételek ezekben az esetekben is érvényesek voltak.

A verseny eredményhirdetésére és a díjak átadására június 3-án kerül sor. Az első helyezett 4 000, a második 3 000, a harmadik 2 000, a negyedik pedig 1 000 lejes jutalomban részesül. A pénznyereményeket sportfelszerelésekre, közlekedésbiztonsági oktatásra, illetve a Zöld Hét program keretében szervezett tevékenységekre lehet fordítani.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?