Az MCC mellett a Morus Vezetőképző is előadásokat tart Kézdivásárhelyen

Ezentúl nemcsak a Mathias Corvinus Collegium (MCC) előadásain, hanem a Morus Vezetőképző Akadémia által tartott hasonló rendezvényeken is részt lehet venni.

Úgy tűnik, sikertörténet a kézdivásárhelyi Kanta Szakképző Központ: amellett, hogy szakmákat oktatnak, közérdeklődésre számot tartó előadásokat is szerveznek. Szakács István, a központ vezetője a Maszolnak elmondta: eddig az MCC előadásai voltak minden hónapra beütemezve, de közben a Morus Vezetőképző Akadémiát is sikerült Kézdivásárhelyre „csábítani”, így többé-kevésbé rendszeresen lesznek előadásaik.

Az első előadó Dr. Sipos Ferenc volt | Fotó: Kanta Szakképző Központ

A Morus első előadását meg is tartották a céhes városban, dr. Sipos Ferenc, a Debreceni Egyetem Állam és Jogtudományi Karán a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék adjunktusa, a Szenci Molnár Albert Református Felsőoktatási Diákotthon igazgatója A kommunikáció több mint beszéd cím alatt értekezett végzős középiskolás fiataloknak és kísérő pedagógusaiknak. „Szintén a Morus Vezetőképző Akadémia révén lesz a következő előadásuk, arra is érdemes lesz regisztrálni, ugyanis a helyek száma korlátozott: május 11-én Kovács Péter, a Hungary Helps Ügynökség vezérigazgatója tart előadást Hogyan lépjek be a munkaerőpiacra címmel” – tudtuk meg Szakács Istvántól, aki hozzátette, hogy ez egy szinte egész napos program lesz, három-három órát tart délelőtt és délután. „Olyan témák kerülnek megbeszélésre, hogy milyen a jó önéletrajz és motivációs levél, mit tehet egy fiatal azért, hogy kiemelkedjen az átlagból, melyek a személyes erősségek, amelyekre építeni érdemes, illetve hogyan zajlik egy állásinterjú, hogyan lehet rajta sikeresnek lenni. Az előadó azt is közölte a központunkkal, hogy a tréning interaktív, amiben lesznek feladatok, játékok, és lehetőség arra is, hogy a résztvevők egymásra is reagáljanak, egymás munkáját is segítsék. Hasznos, ha hasonló háttérrel rendelkeznek, de nem feltétel” – magyarázta Szakács István.

Ezt megelőzően azonban még az MCC-nek lesz egy előadása, erre május 7-én kerül sor, a meghívott dr. Antalka Ágota pszichológus. A szakember Pszichés egészségünk háború és világjárvány kereszttüzében címmel tart előadást, amelyre helyszűke miatt szintén érdemes regisztrálni, ez megtehetik itt.

Az előadás során arra kapnak választ az érdeklődők, hogy miként őrizhetjük meg az egyensúlyt az információk feldolgozása során, és kerülhetjük el, hogy a félelem uralja életünket – közölte Szakács István. Emellett terítéken szerepel az empátia és az optimizmusunk megőrzése, lelkünk és elménk „tisztán” tartása. „Az előadás a pszichés, mentális egészségmegőrzés kiemelt kérdéseit tárgyalja, miközben elemzi a világjárványok és a jelenlegi háborúk hatását a hétköznapi emberekre” – fejtette ki Szakács istván.

Dr. Antalka Ágota pszichológus, író több nemzetközi és hazai szakmai projekt koordinátora, tudományos társaság tagja, egyetemi társtanár, konferenciák előadója. Rendszeresen publikál szakmai folyóiratokban, továbbá a Magyar Tudományos Akadémia köztestületi tagja. Eddig hét könyve jelent meg, írásaiért három irodalmi díjjal tüntették ki.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kimaradt?