Apróban fizetné ki Kereskényi az Adrian Cozmának megítélt kártérítést

„Kúpemberként” emlegette egy sajtótájékoztatón Szatmárnémeti polgármestere a Szatmár megyei PNL-elnököt, most fizetnie kell.

Nemrég értesítették Szatmárnémeti RMDSZ-es polgármesterét, Kereskényi Gábort annak kapcsán, hogy véget ért a bírósági eljárás és 10 ezer lejnyi kártérítést kell fizetnie a magyar- és RMDSZ-ellenes megnyilvánulásaival politikai tőkét kovácsoló Adrian Cozma liberális-párti politikusnak, parlamenti képviselőnek, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Szatmár megyei elnökének. Kereskényi egy sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy tudomása szerint liberális párttársai is „kúpembernek” (omul supozitor) és kisstílű diktátornak nevezik Cozmát.

Megbüntették Kereskényi Gábort | Fotó: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal

„Nemrég kaptam értesítést arról a bírósági határozatról, amely arra kötelez, hogy 10 000 lejt fizessek Adrian Cozma parlamenti képviselőnek, mert egy sajtótájékoztatón »kúpembernek és kisstílű diktátornak« neveztem őt. Igazságtalannak tartom ezt a döntést, de a törvényeket betartom, így vállalnom kell a következményeket” – írta Facebook-oldalára az RMDSZ politikusa.

Ezzel együtt felhívást is intézett a szatmáriakhoz, miszerint ha úgy gondolják, hogy az igazságot és a véleménynyilvánítás szabadságát nem szabad büntetni, egy jelképes összeggel „szálljanak be” a büntetésbe. „Arra kérem Önöket, hogy egy jelképes összeggel – 50 banis pénzérmékkel vagy 1 lejes bankjegyekkel – járuljanak hozzá a pénzbírság összegyűjtéséhez. Minden hozzájárulás számít, és megmutatja, hogy nem hagyjuk, hogy megfélemlítsenek bennünket” – írta Kereskényi.

Aprópénzt adományozni az RMDSZ Szatmárnémetiben található székházában lehet.

A Szatmári RMDSZ és Adrian Cozma között jó ideje tart az adok-kapok, Cozma elsősorban a Szatmár Megyei Tanács RMDSZ-es vezetését támadta rendszeresen, mert úgy érezte, hogy a helyhatósági választásokon ott lehet esélye a győzelemre, de Szatmárnémetiben beruházások akadályozásával is próbálkozott. Az RMDSZ álláspontja szerint az ő ténykedése miatt nem épülhetett meg mélygarázs a régi főtér parkja alatt, illetve az Erdély-híd átadása is közvetve miatta csúszott. 

A liberálisok és az RMDSZ-esek ugyan az elmúlt parlamenti mandátum elején partnerek voltak, Szatmár megyében a helyzet odáig fajult, hogy kitessékelték őket – a liberálisok szerint maguk léptek ki – a megye- és a városvezetésből.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?