Megkezdődtek a parlamenti választások: megnyílt az aucklandi szavazókörzet

Román idő szerint szombaton 20 órakor megnyílt a 18-as számú szavazókörzet az új-zélandi Aucklandban, s ezzel hivatalosan is elkezdődtek a parlamenti választások.

A News.ro tájékoztatása szerint hamarosan megnyílik Japánban és Ausztráliában is az a szavazókörzet, ahol a román állampolgárok leadhatják a szavazatukat. A parlamenti választások hivatalosan román idő szerint hétfőn 7 órakor érnek véget, amikor bezárnak az Egyesült Államok nyugati partvidékének (Los Angeles, Sacramento, Seattle, San Francisco, Las Vegas és Portland) körzetei.

Alig kezdődtek meg választások, máris problémák merültek fel: az aucklandi szavazókörzethez nem érkeztek meg a szavazócédulák és a pecsételők. Ezt végül a bukaresti külügyminisztérium úgy oldotta meg, hogy a Sidney-ben lévő körzetből küldette át a választás lebonyolításához szükséges kellékeket.

banner_EY6qCwSh_300x250.1b.jpg
banner_rnKkdqx4_970x250.5.jpg
banner_1dXrrgpP_728x90.5c.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?