Wimbledon: 3. fordulóba jutott az Azarenkát legyőző Sorana Cirstea

Három szettes (7:6 (7–5), 3:6, 6:4) győzelmet aratott a 14. kiemelt Viktorija Azarenka ellen a román Sorana Cirstea a wimbledoni teniszbajnokság 2. fordulójában.

„16 éves korom óta profi teniszező vagyok, de ilyen jó hangulatban még sose játszottam. Ez volt számomra az év legjobb mérkőzése" – fogalmazott Cirstea a mérkőzés után. Hozzátette: először tudott nyerni a volt világelső Azarenka ellen. „A torna előtt, amikor megláttam a főtáblát, nem voltam túl boldog" – mondta a román teniszező.

A 31 éves Sorana Cirstea következő ellenfele a brit színekben induló Emma Răducanu lesz. A 18 éves sportoló Kanadában született román apától és kínai anyától, a család 2 éves korában költözött a szigetországba.

Sokkal könnyebben vette második fordulós akadályát Roger Federer, aki három szettben intézte el a kétszeres wimbledoni elődöntős Richard Gasquet-t. A nyolcszoros bajnok az eddigi 20 mérkőzésükből 18-at megnyert Gasquet ellen, köztük a 2006-os és a 2007-es wimbledoni találkozójukat is, mindkettőt három játszmában. A svájci ikon 18. alkalommal jutott be a wimbledoni bajnokság harmadik fordulójába, melyben a verseny 29. kiemeltje, a londoni felvezető tornán másfél héttel ezelőtt döntős brit Cameron Norrie vár rá, aki Lucas Pouille 3:1-es legyőzése után Alex Boltot három játszmában győzte le.

Magabiztos győzelemmel jutott tovább az orosz Danyiil Medvegyev (2. kiemelt) és a német Alexander Zverev (4.), s ugyancsak három játszmában nyert az olasz Matteo Berrettini (7.) és az ausztrál Nick Kyrgios, a 2019-es elődöntős Roberto Bautista (8.) azonban megszenvedett a szerb Miomir Kecmanoviccsal, akivel szemben hiába volt szerdán már kétszettes előnyben, végül öt játszmában tudta csak megnyerni a ma (csütörtökön) befejeződő meccset.

A nőknél a világelső Ashleigh Barty két játszmában, 90 perc alatt nyert a Babos Tímeát kiejtő orosz Anna Blinkova ellen (6:4, 6:3), és továbbjutott a Roland Garros-győztes cseh Barbora Krejcíková, a Párizsban döntős orosz Anasztaszija Pavljucsenkova, valamint a még mindig csak 17 éves amerikai Cori Gauuf is, aki a centerpályán győzte le a duplaannyi idős, 34 esztendős Jelena Vesznyinát. A 2018-as wimbledoni bajnok német Angelique Kerber 3 óra 19 perces küzdelemben múlta felül a spanyol Sara Sorribest.

A hölgyeknél egyébként megint jó úton járunk afelé, hogy (legalább) egy meglepetésember adott esetben bejusson a négy közé vagy akár a döntőbe, hiszen az első tíz kiemeltből Bartyn kívül már csak Arina Szabalenka (2.), Iga Swiatek (7.) és Karolína Plísková (8.) van versenyben.