FRISSÍTVE – Vizes vb: Robert Glinţă mégis ötödik lett 50 méteres hátúszáson

Robert Glinţă román versenyző ötödik helyezést ért el szombaton a Budapesten zajló vizes világbajnokság 50 méteres férfi hátúszás döntőjében, miután a Justin Ress amerikai úszóra kiszabott szankciót hatályon kívül helyezték, így megkapta az aranyérmet, írta az AFP alapján az Agerpres.

A 25 éves Glinţă a görög Apostolos Christouval egyszerre, 24,57 másodperces idővel érkezett célba. A román versenyező eredetileg az ötödik helyen végzett, de az amerikai Justin Ress kizárását követően előrelépett egy helyet, írtuk korábban. A kizárást végül hatályon kívül helyezték, így mindenki egyel hátrébb csúszott a ranglistán.Robert Glinţă | fotó: FRNPM

Jess honfitársa, Hunter Armstrong, aki két századmásodperccel maradt le mögötte, így a második helyen végzett, a lengyel Kswarey Masiuknak ítélték oda a bronzérmet, amelyet eredetileg az olasz Thomas Ceccon kapott, akit így a negyedik helyre soroltak vissza.

A szombati versenynap végén újabb díjátadóra került sor, amelyen Justin Ress állhatott a dobogó legfelső fokára.