Vb-selejtező: gáláztak az olaszok, a franciák az ukránokat győzték le
A világbajnoki ezüstérmes francia labdarúgó-válogatott 2-0-ra nyert idegenben Ukrajna ellen a vb-selejtezők pénteki játéknapján, az olaszok pedig 5-0-s sikert arattak az észtek ellen Gennaro Gattuso szövetségi kapitány első mérkőzésén.
Michael Olise már a 10. percben vezetést szerzett a lengyelországi Wroclawban rendezett mérkőzésen az ukránok ellen, és a folytatásban is a francia válogatott támadott veszélyesebben, de a szűkös előny a hajráig megmaradt. Aztán a 82. percben Kylian Mbappé eldöntötte a mérkőzést, így az idei Nemzetek Ligája-bronzérmes Franciaország győzelemmel kezdte meg szereplését a selejtezősorozatban.
A D-csoport másik mérkőzésén Izland hazai pályán kiütéses, 5-0-ás győzelmet aratott Azerbajdzsán ellen.
A júniusban kinevezett Gennaro Gattuso első mérkőzésén irányította szövetségi kapitányként az olasz válogatottat, írja az MTI. A házigazdák nyomasztó mezőnyfölényben futballoztak ugyan Bergamóban, de az első félidőben a tizenhét kapura lövés ellenére nem szerzett gólt. Fordulás után az olaszok próbálkozásai már eredményre vezettek, és az 58. percben Moise Kean fejesével előnybe kerültek, majd a 69. percben Mateo Retegui, két perccel később pedig Giacomo Raspadori is betalált, sőt, a 89. percben Retegui duplázott. A végeredményt Alessandro Bastoni állította be a 92. percben, de győzelme ellenére a négyszeres világbajnok a csoportjában egyelőre maradt a harmadik helyen. Az I-csoport másik mérkőzésén Izrael fölényes, 4-0-ás győzelmet aratott Moldovában.
A B-csoportban Szlovénia hazai környezetben 2-2-es döntetlent játszott Svédországgal, Svájc pedig 4-0-ra intézte el Koszovót. A C-csoportban Dánia hazai pályán csak gól nélküli döntetlent ért el Skóciával, míg a görögök 5-1-re lelépték a belorusz válogatottat.
CSAK SAJÁT