Roland Garros: Federer visszalépett a nyolcaddöntőtől

A párizsi Grand Slam-torna szervezőinek vasárnapi közleménye szerint a 20-szoros GS-torna-győztes Roger Federer korábbi térdműtétjeivel és hosszú kihagyásával indokolta a döntést, hogy visszalép a versenytől.

„A csapatommal történt megbeszélés után úgy döntöttem, visszalépek a Garrostól. Két térdműtét, valamint több mint egyéves kihagyás után fontos, hogy hallgassak a testemre, és ne vállaljak felesleges kockázatot" – fogalmazott Federer.

A 39 éves svájci klasszis szombat este a harmadik fordulóban 3 óra 39 perc alatt gyűrte le a német Dominik Köpfert, a nyolcaddöntőben pedig az olasz Matteo Berrettinivel csapott volna össze.

A második helyen kiemelt Danyiil Medvegyev könnyedén jutott be a legjobb nyolc közé: az orosz teniszező három játszma alatt csak egyszer veszítette el az adogatását, míg Cristian Garínt hatszor is brékelte (mindegyik szettben kétszer), így 6:2, 6:1, 7:5-re nyert.

A keddi negyeddöntőben Sztefanosz Cicipasz lesz az ellenfele, miután az ötödik kiemelt görög szintén csak egy szervajátékot veszítve győzte le 6:3, 6:2, 7:5-re a világranglista 12. helyén rangsorolt Pablo Carrenót.

Alejandro Davidovich Fokina négy szettben intézte el Federico Delbonist, így készülhet az Alexander Zverev elleni negyeddöntőre.

Férfi egyes, nyolcaddöntő (ágrajz szerint)

• Zverev (német, 6.)–Nisikori (japán) 6:4, 6:1, 6:1
  • Davidovich Fokina (spanyol)–Delbonis (argentin) 6:4, 6:4, 4:6, 6:4
  • Cicipasz (görög, 5.)–Carreno (spanyol, 12.) 6:3, 6:2, 7:5
  • Medvegyev (orosz, 2.)–Garín (chilei, 22.) 6:2, 6:1, 7:5