Liga 2: feljutási osztályozót érő helyen a Bihar FC, de bizonytalan a szereplés
A Bihar FC 3-1-re legyőzte kedden a Chindia Târgoviște együttesét a másodosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában. A Körös-parti együttes ezzel matematikailag is biztossá tette osztályozót érő helyét a Liga 2 playoff-jában.
Nyolc forduló után 48 ponttal az ötödik helyen áll, a sereghajtó Chindia már nem hozhatja be a lemaradását, míg a negyedik helyen tanyázó Steauának nincs feljutási joga az élvonalba. A DigiSport viszont figyelmeztetett: a váradiak még nem ünnepelhetnek, mert nem teljesítettek maradéktalanul minden licencfeltételt. Nem neveztek ugyanis U15-ös lánycsapatot az országos bajnokságba, arra hivatkozva, hogy nem volt elegendő gyermek ebben a korosztályban az együttes összeállításához. Ezt az érvet nem fogadta el a Román Labdarúgó-szövetség (FRF), de végleges döntésre ez ügyben még várni kell.

A felsőház 8. fordulójában szerdán Vajdahunyadi Corvinul–Voluntari (18.30), csütörtökön pedig Steaua–Sepsi OSK (19 óra) rendeznek. A listavezető akár már most feljutást ünnepelhet, hiszen 65 ponttal áll az élen, egy győzelemmel behozhatatlanná válna az előnye üldözőivel szemben. Fontos lenne a három pont a háromszékieknek is ahhoz, hogy a biztos feljutást jelentő második helyüket megőrizzék, hiszen jelenleg csak két pont az előnyük a Voluntari-ral szemben.
Ismeretes, hogy a Liga 2-ből a playoff összetettjének első két helyén végző csapat jut fel a Szuperligába, az őket követő két, feljutási joggal rendelkező együttes pedig osztályozót játszhat az élvonalbeli szereplésért a Szuperliga aktuális idényének playout-ját 7. és 8. helyen záró alakulattal.
CSAK SAJÁT


