Liga 1: hajrában megnyert vasutas-rangadóval növelte előnyét a Kolozsvári CFR

Fotó: Facebook/Kolozsvári CFRKét merőben ellentétes forgatókönyv szerint alakuló félidő után a Kolozsvári CFR egy, a hajrában lőtt góllal fektette két vállra bukaresti testvércsapatát, a Rapidot, és ezzel 8 pontosra növelte előnyét a tabellán az ugyancsak fővárosi FCSB-vel szemben.

Napok óta tudni lehetett, hogy nagy meccshangulat lesz vasárnap este a Fellegváron, ugyanis a Kolozsvári CFR már pénteken kitette a „Sold out” (Minden jegy elkelt - szerk. megj.) táblát közösségi média-felületeire. Persze ez – a hatályban lévő járványügyi korlátozások miatt – csak 30 százalékos telitettséget, tehát 5500 nézőt jelentett, de a korábbi fordulókhoz képest ez így is 200-300 százalékos érdeklődést jelentett.

A megnövekedett nézőszámnak több magyarázata is van. Egyfelől, hogy az ellenfél a Bukaresti Rapid volt, amely a fővárosból jött kemény mag mellett bevonzotta az Erdélyben élő szimpatizánsait is. Másfelől, hogy a CFR-t hajtotta a revansvágy, a fellegváriak az idei szezonban két hazai ellenféltől kaptak ki (Botoșani és Rapid). Az már csak hab volt a tortán, hogy a bajnoki címért ugyancsak versenyben levő FCSB szombat este nem tudott nyerni a CS Mioveni otthonában, ezzel megteremtve az esélyt Dan Petrescu csapatának, hogy ismét 8 pontos különbséget állítson maga és fővárosi riválisa közé.

A mérkőzés elején a CFR „ráborította a pályát” a Rapidra, beszédesebb adat ennek bizonyítására nincs annál, hogy Hindrich Ottónak egyszer sem kellett védenie. Nem így a másik kapusnak, Horațiu Moldovant ötször tornáztatták nem a CFR játékosai. A gól egyre csak késett és késett, majd amikor már mindenki azt hitte, hogy döntetlennel vonulnak a csapatok szünetre, Ciprian Deac beadását követően a labda szerencsésen pattant Daniel Graovac elé, aki 3 méterről megszerezte a vezetést a CFR-nek.

A második félidőre egy teljesen más Rapid vonult ki az öltözőből, s ez nem csak a két cseréjének – Alexandru Ioniță és Antonio Sefer – volt köszönhető. A fővárosiak átvették a mérkőzés irányítását, egyre több pánikot okoztak a CFR tizenhatosában. Hindrich óriási védéssel akadályozta meg Ionițát az egyenlítésben, viszont a kolozsvári kapus tehetetlen volt a 69. percben, amikor egy baloldali akció során Rareș Ilie szabadra játszotta Junior Morais-t, a brazil pedig kilőtte a hosszú sarkot.

A mindent eldöntő CFR-gól a 84. percben született egy hosszabb kolozsvári akció során: előnn Buș lövését védte felső lécre Moldovan, majd Neguț visszakanyarította a sűrűjébe a kipattanót. A labda irányt változtatott egy rapidos védő lábán, és pont így lett jó a középen érkező Deacnak, aki a léc alá vágta a játékszert.

Győzelmével a Kolozsvári CFR 8 pontra növelte előnyét a FCSB-vel szemben. A vasutasokra jövő szombaton a Sepsi OSK vár.