Liga 1: fellélegezhet a CFR, botlott az üldöző FCSB is

A meglepetések fordulója volt a 7. kör az első osztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában, hiszen a Craiova és a CFR hazai veresége után a FCSB is döntetlent játszott vendéglátóként.

Vigasztalhatatlanok voltak a FCSB-játékosokA címvédő Kolozsvári CFR-t üldöző bukarestiek a felsőházi rájátszásba megelepetésre bejutó Academica Clinceni-t fogadták Giurgiuba hétfőn késő este, de úgy látszik, hogy a piros-kékeknek nem fekszik a Duna-parti pálya: a Sepsi OSK-tól elszenvedett vereség után a Clinceni is megtréfálta Gigi Becali mecénás csapatát.

A volt Steaua-/FCSB-játékosokkal megtűzdelt Ilfov megyei községi csapat az első félidő végén előnnyel vonult szünetre, a kényszeralbérletben játszó „házigazda” erejéből csak egyenlítésre futotta térfélcsere után. A fővárosiak nagy lehetőséget szalaszottak el, mert miután a Sepsi OSK meglepetésre győzött Kolozsváron, a bukarestiek egy diadallal átvehették volna a vezetést a tabellán, így azonban csak egy pontra csökkentették a hátrányukat.

A CFR-játékosok meg fellélegezhettek...

Liga 1, felsőházi rájátszás (play off), 7. forduló:
FCSB–Academica Clinceni 2–2, gólszerzők: Olaru (20.), Tănase (56., 11-esből), illetve Cordea (26.), Rusescu (36.).
Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 0–1
Universitatea Craiova–FC Botoșani 2–3