Katar 2022: Messi az ezredik meccsén negyeddöntőbe vezette Argentínát

Simán indult, de a vártnál nehezebben nyerte meg Argentína az Asztrália elleni második nyolcaddöntőt szombat este a katari labdarúgó-világbajnokságon.

Az argentinok sztárjának, Lionel Messinek ez volt a 1000. hivatalos mérkőzése, és bő félóra elteltével góllal jubilált. A második félidőben Alvarez használta ki az ausztrál kapus és a védelem hibáját, és egy elcsent labdát a hálóba lőve növelte az előnyt.

A hajrához közeledve Goodwin távoli (Fernandezen megpattanó) lövéssel szépített, és ezután az ausztrálok mindent megtettek az egyenlítésért, de az ellenfél jól tartotta az eredményt.

A meccs hajrájában Lautaro Martinez háromszor is végleg eldönthette volna a meccset, de hiába hozta őt Messi kihagyhatatlannak tűnő helyzetekbe, mindhárom alkalommal elpuskázta a kecsegtető lehetőségeket. Aztán a 90+7. percben az ausztrálok előtt adódott ziccer, de Martinez kapus megfogta Kuol lövését.

Argentína megérdemelten jutott tovább, de Ausztrália emelt fővel búcsúzik a vb-től.

Argentína–Ausztrália 2–1 (1–0), gólszerzők: Messi (35.), Alvarez (57.), illetve Fernandez (77., öngól)

Argentína a negyeddöntőben Hollandiával játszik.