Katar 2022: Japán a csoportgyőztes, a németek kiestek

Japán legyőzte a spanyol válogatottat a katari labdarúgó-világbajnokságon, így megnyerte az E csoportot. A spanyolok a második helyen végeztek, míg a németek kiestek, bár legyőzték Costa Ricát.

Japán hatalmas meglepetést okozott azzal, hogy hátrányból indulva mégis 2-1-re legyőzte a spanyolokat, miközben a párhuzamos Costa Rica–Németország meccsen 2-4 lett az eredmény.

Japán a második félidőben három perc alatt 0-1-ről 2-1-re módosította az állást. Mindeközben Costa Rica a 70. percben átvette a vezetést, ez pedig egyenlő volt azzal, hogy Spanyolország és Németország is kiesik a csoportból. A németek azonban nem adták fel a játékot, egyenlítettek, a 85. percben pedig visszavették a vezetést. Spanyolországnak ekkor már nem kellett a továbbjutáson aggódnia, a kérdés az volt, hányadik helyre kerülnek.

Japán csoportelsőként végzett, a nyolcaddöntőben Horvátországgal játszik, Spanyolország Marokkóval méreti meg magát a legjobb 16 között.

(Nyitókép: FIFA World Cup/Twitter)