FRISSÍTVE – Fordított a CFR a Medgyes ellen, hátrányból mentett pontot a Sepsi a Rapiddal szemben

FRISSÍTVE: Megerősítette vezető helyét az első osztályú labdarúgó-bajnokságban a címvédő Kolozsvári CFR, amely hazai pályán fordított a Medgyesi Gaz Metan ellen. Az edzőváltáson átesett Sepsi OSK hazai pályán kétgólos hátrányból felállva mentett pontot a Rapiddal szemben.

A nemzetközi porondon nem túl acélos CFR-nek a hazai bajnokságban nincs ellenfele: a címvédő kolozsvári csapat szinte szó szerint átgázolt a mezőnyön, egy botlástól eltekintve valamennyi eddigi meccsét megnyerte a pontvadászatban. Vasárnap este hiába szerzett korán vezetést a Gaz Metan a fellegvári stadionban, a fiatal Petrila vezényletével a hazaiak a második félidőben megfordították az eredményt, és mivel az FC Botoșani hétfő este csak döntetlent játszott Clinceni-ben, immár 8 pontos előnnyel vezetik a bajnokságot.Petrila (jobbról) góllal és gólpasszal vette ki a részét a kolozsvári diadalból | Fotó: a CFR Facebook-oldala

A Leo Grozavu edzőtől elköszönt Sepsi OSK-nál a személyi változás sem hozott fordulatot a csapat teljesítményében: az Ilyés Róbert és Kulcsár László másodedzők által felkészített sepsiszentgyörgyi csapat a 10. percre már kétgólos hátrányban volt szombat este hazai pályán, de aztán Luckassen remek formájának köszönhetően sikerült egyenlítenie. Az utolsó bő fél órát emberelőnyben játszotta a székelyföldi alakulat, de a győzelmet nem tudta megszerezni – a hetedik döntetlenjét játszotta a Sepsi OSK az idényben.

A meccs különleges lehetett Ilyés számára, aki játékosként legeredményesebb korszakát a Rapidnál töltötte.

A forduló legpikánsabb meccsét Craiován rendezték, ahol a magát a nagyhírű Universitatea jogutódjának tartó két rivális csapat mérkőzött meg: az újonc U Craiova 1948 pályaválasztóként kikapott a legutóbb harmadik helyezett és kupagyőztes Universitateától. A meccs előtt egy néző rosszul lett a Ion Oblemenco Stadionban, a mentősöknek kellett újraéleszteniük.

Rosszul lett egy néző Craiován | Fotó: Agerpres

Liga 1, 11. forduló: Kolozsvári CFR–Gaz Metan 2–1, gólszerzők: Petrila (46.), Deac (59.), illetve Yuri (11.).
Sepsi OSK–Rapid 2–2, gólszerzők: Luckassen (28. és 43., az elsőt 11-esből), illetve Goge (3), Bazza (9.), kiállítva: Bazza (61.)