FRISSÍTVE – Craiovai győzelmével tartja a lépést a Kolozsvári CFR-rel a FCSB

FRISSÍTVE: Nagyarányú győzelmet aratott a listavezető és címvédő Kolozsvári CFR az FC Argeș vendégeként szombaton, az első osztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában. FRISSÍTÉS: Vasárnap délután az alsóházban a Sepsi OSK legyőzte a Chindiát, így versenyben van a nemzetközi kupaszereplés jogáért. FRISSÍTÉS: Vasárnap este 30 ezer oltyán szurkoló előtt verte meg a CSU Craiovát a fővárosi FCSB, és ezzel továbbra is csak 2 pontos hátránya van a címvédő CFR-rel szemben.

Az alsóház vasárnap délutáni meccsén a Sepsi OSK hazai pályán egy gyors gólváltás követően legyőzte a Chindia csapatát, így a sepsiszentgyörgyi csapat megőrizte esélyét, hogy kivívja a bajnokságból az Európa Konferencialiga selejtezőjében való szereplést. Az alsóház első két csapata osztályozót játszik majd, amelynek a győztese megvívhat majd a felsőház legutolsó, még nemzetközi kupaindulást érő helyén végző csapattal. A Sepsi egyébként a Román Kupában is versenyben van, a jövő héten az elődöntő visszavágóját játssza a címvédő Universitatea Craiova ellen, és a székelyföldiek 2–1-es előnnyel utaznak majd Olténiába.

Padlón a Chindia, győzelmet ünnepelnek a Sepsi-játékosok | Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldal

A Chindia ezzel nem menekült meg a bennmaradás osztályozón való kivívásának a veszélyétől.

Liga 1, alsóházi rájátszás, 8. forduló: Sepsi OSK–Chindia Târgoviște 2–1 (0–0), gólszerzők: Aganovic (60.), Golofca (71.), illetve Chamed (69.)

Kiütéssel nyert a CFR

Nagyarányú győzelmet aratott a listavezető és címvédő Kolozsvári CFR az FC Argeș vendégeként szombaton, az első osztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában.

A vendégek már a második percben megkezdték a gólgyártást, és szünetig eldöntötték a három pont sorsát. A második félidőben az erdélyi csapat teljessé tette a kiütést, és ideiglenesen öt pontra növelte a különbséget a fő üldöző FCSB-vel szemben.

Petrilát ünneplik a társak, ő szerezte a hatodikat | Archív felvétel: cfr1907.ro

A CFR játékosai – és drukkerei – annak szurkolnak, hogy a vasárnap esti rangadón a fővárosiak ne nyerjenek a harmadik helyezett Craiova otthonában, mert akkor a következő fordulóban (épp az Universitatea ellen, hazai pályán) egy pont is elég lenne a klub történetének nyolcadik, sorrendben ötödik bajnoki címének a megszerzéséhez.

Nyert a FCSB is

A kolozsvári drukkerek kívánsága nem nyert meghallgatást, Gigi Becali csapata elvitte a 3 pontot a telt házas Ion Oblemenco stadionból. A fővárosiak egy jobb kezés után védekezni kényszerültek, a 30 ezer néző által frenetikusan biztatott oltyánok többször is közel álltak a gólszerzéshez.

Fotó: Facebook/FCSBA végjátékban a FCSB kispadja nyerőembert küldött be Ivan Mamut szermélyében, a horvát csatár a 86. percben sarokkal juttatta a labdát Mirko Pigliacelli kapujába.

A CFR és a FCSB közötti különbség továbbra is 2 pont a tabellán. A következő fordulóban a vasutasok a CSU Craiovát, a FCSB pedig a FC Voluntari csapatát fogadja. Amennyiben a FCSB nem veszít pontot/pontokat, akkor a bajnoki cím az utolsó fordulóban - direkt meccsen - dől el.

Liga 1, felsőházi rájátszás, 8. forduló:
FC Argeș–Kolozsvári CFR 0–6, gólszerzők: Păun (2.), Deac (20.), Manea (37.), Debeljuh (45. és 60.), Petrila (86.).
Farul–FC Voluntari 1–1
Universitatea Craiova–FCSB 0-1, Gólszerző: Ivan Mamut (86)

Győzelemmel búcsúzott a közönségtől az UTA

Az UTA szombat délután a CS Mioveni-t fogadta az alsóházi rájátszás utolsó előtti fordulójában. Az aradiak az első pillanattól kezdve nyomás alá helyezték az Argeș megyeieket, és Otele révén már a harmadik percben megszerezték a vezetést, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. Nem sokkal később tizenegyeshez jutott a hazai csapat, de Batha büntetőjét védte a vendégek kapusa. Vorobjovas révén azonban még az első félidőben megszerezte a vezető – s mint később kiderült, a győztes – gólt. A meccs előtt a kezdőrúgást az UTA legendás játékosa, Flavius Domide végezte el, akit a klub vezetősége a 76. születésnapja alkalmából a stadionban köszöntött.

Az UTA a szombati siker nyomán nem végezhet az 5. helynél (abszolút sorrendben a 11. pozíciónál) rosszabb helyen – az már rég eldőlt, hogy nem kell tartania a kieséstől –, a Mioveni azonban még izgulhat az osztályozót jelentő 8. (összesítésben a 14.) hely elkerüléséért.

Liga 1, alsóházi rájátszás, 8. forduló: UTA–CS Mioveni 1–0, gólszerző: Vorobjovas (27.)

Az ezer sebből vérző Gaz Metan megszerezte első győzelmét az Academica ellen, de a büntetőpontokkal „agyanosújtott” mindkét csapat helyzete menthetetlen már. További alsóházi eredmények:

• Medgyesi Gaz Metan–Academica Clinceni 4–3
  • FC Botoșani–Dinamo 2–3
  • Rapid–FCU Craiova 1948 2-3
1. Bukaresti Rapid 8 6 1 1 20-4 39
2. Sepsi OSK 8 6 1 1 16-4 39
3. FC Botoșani 8 5 0 3 14-9 38
4. FCU Craiova 8 5 2 1 14-5 34
5. UTA   8 4 0 4 9-5 32