Európa Liga: Gálázott a Fradi Szalah csapata ellen – Corbu Marius újra eredményes volt
Fölényes, négygólos diadalt aratott a Ferencváros a török Trabzonspor ellen csütörtökön este a labdarúgó UEFA Európa Liga rájátszásának visszavágóján. A zöld-fehérek győzelmükkel újra a második számú európai kupasorozat főtábláján szerepelhetnek.
A Ferencváros magabiztos, 4–0-s győzelemmel búcsúztatta a Trabzonsport az Európa-liga rájátszásának visszavágóján, így 5–0-s összesítéssel jutott be a sorozat ligaszakaszába.

A budapesti zöld-fehérek korán, már a 13. percben emberelőnybe kerültek, miután a vendégek középpályását, Ruszlan Malinovszkijt azonnali piros lappal kiállították. Az FTC fölénye a folytatásban gólokban is megmutatkozott: Callum O’Dowda nyitotta meg a gólgyártást, méghozzá egy remek fejessel. A második félidő elején Corbu Marius is betalált. A korábbi csíkszeredai akadémiai nevelt játékos egyéni akció végén, remek labdaszerzés után volt eredményes.
Corbu Marius teljesítménye az idén egyik legkellemesebb meglepetése a Ferencvárosban. A korábban az FK Csíkszereda akadémiáján nevelődő, 2019-ben a csíki klub felnőttcsapatában is bemutatkozó középpályás Borbély Balázs érkezése óta valamennyi tétmérkőzésen helyet kapott az FTC kezdőcsapatában. A Górnik Zabrze elleni Európa-liga-párharc első mérkőzésén az ő góljával nyert 1–0-ra az FTC, majd az NB I-ben a Zalaegerszeg ellen is győztes találatot szerzett. A Trabzonspor elleni visszavágón a mezőny egyik legjobbja volt, és ezúttal is eredményesnek bizonyult.
A törökök helyzete tovább nehezedett, amikor a 57. percben Rodny Lopes Cabral is megkapta második sárga lapját, így kilenc játékosra fogyatkoztak. A Cabral sárga lapot érő szabálytalansága nyomán megítélt büntetőt a sértett Yusuf végezte el, méghozzá magabiztosan. A hajrában Lisztes Krisztián is eredményes volt, kialakítva a 4–0-s végeredményt. A Trabzonspor veresége után Fatih Tekke vezetőedző felajánlotta lemondását, ám a klubvezetés ezt nem fogadta el.
A Ferencváros sorozatban harmadszor szerepelhet az Európa Liga ligaszakaszában. Az ellenfelek kilétére már nem kell sokat várni, a sorsolást pénteken 14 órától rendezik.
UEFA Európa Liga-selejtező, rájátszás, 2. mérkőzés
Ferencvárosi TC – Trabzonspor 4–0 (1–0)
Budapest, Groupama Aréna, 21 011 néző
Gólszerzők: O'Dowda (19.), Corbu (55.), Yusuf (59.), Lisztes (86.)
Sárga lap: Lisztes (87.), ill. Lopes Cabral (32.)
Kiállítva: Malinovszkij (13.), Lopes Cabral (57.)
Ferencváros: Dibusz – Nagy O., Gómez, Raemaekers, Cadu – Corbu (Keita 83.), Nagy Á. (Arzani 78.), Zachariassen – O’Dowda (Lakatos 78.), Joseph (Lisztes 70.), Yusuf (Varga Z. 70.).
Trabzonspor: Onana – Eskihellac (W. Pina 46.), Özkacar, Savic, Lopes Cabral – Malinovszkij, Kabasakal – Szalah (Tufan 63.), Muci (Bouchouari 46.), Saviolo (Akaydin 63.) – Onuachu (Simsir 46.)
Továbbjutott a Ferencváros 5-0-s összesítéssel.
További eredmények:
VISSZAVÁGÓK
Augusztus 27., csütörtök
Ararat-Armenia – Craiova 1–0
Továbbjutott: az Ararat, 2–1-es összesítéssel
Iberia Tbiliszi – Jagiellonia 1–2
Továbbjutott: a Jagiellonia, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Lilleström – Egnatia 2–1 – h. u.
Továbbjutott: a Lilleström, 2–1-es összesítéssel
Salzburg – Mjällby 3–0
Továbbjutott: a Salzburg, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
Kauno Zalgiris – Besiktas 1–0
Továbbjutott: a Besiktas, 3–1-es összesítéssel
Omonia – Sint-Truiden 4–2
Továbbjutott: az Omonia, 4–3-as összesítéssel
Viktoria Plzen –Crvena zvezda 5–1 – h. u.
Továbbjutott: a Viktoria Plzen, 5–4-es összesítéssel
Aarhus – Benfica 1–3
Továbbjutott: a Benfica, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel
CSZKA Szófia – OFI 0–2
Továbbjutott: az OFI, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Thun – Lech Poznan 2–2
Továbbjutott: a Lech Poznan, 9–2-es összesítéssel
Anderlecht – Kajrat Almati 3–0
Továbbjutott: az Anderlecht, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
CSAK SAJÁT