Európa Liga: Corbu Marius győztes gólt lőtt a Ferencvárosban
Egygólos győzelmet aratott a labdarúgó Európa Liga selejtezőinek harmadik fordulójában a Ferencváros a lengyel Górnik Zabrze ellen. A budapesti zöld-fehérek találatát a Székelyföld Labdarúgó Akadémia korábbi neveltje, a magyarcsügési születésű Corbu Marius szerezte.
Küzdelmes mérkőzésen szerzett egygólos előnyt szerdán a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőinek harmadik fordulójában a lengyel ezüstérmes Górnik Zabrzéval szemben.

A nagy hőségben lezajlott találkozó első félidejében egyik csapat sem tudott betalálni, a fordulás után a lengyelek első cseréivel aztán megérkezett a Fradi vezető találata is. A 65. percben Cadu passzolta vissza a labdát Corbu Mariusnak, aki nagyszerűen lőtte ki a bal alsó sarkot. Mint később kiderült, ezzel győztes találatot szerzett és a Fradi előnyben utazhat az egy hét múlva esedékes visszavágóra Lengyelországba.
A találkozó után Corbu Marius a M4 Sport kamerája előtt értékelt: „Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Számítottunk persze arra, hogy ez lesz, mert a Górnik jó csapat. A legnagyobb ellenfél azonban a hőség volt, persze a riválisunknak is. Szerintem erőben jobban bírtuk, de nincs vége, be kell fejezni a munkát Lengyelországban. Több sérült és eltiltott játékosunk is van, mégis nyerni tudtunk. Bármely poszton játszom, a maximumra törekszem. Igyekeztem átlövésekkel jelentkezni, örülök, hogy egy beakadt” – mondta a magyarcsügési születésű játékos, aki a Ferencváros első idei hat tétmérkőzésén a legtöbb jéátékidővel büszkélkedhet.
A 24 éves Corbu Marius a csíkszeredai központtal működő Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, 2019 szeptemberében, 17 esztendősen mutatkozott be a Csíkszereda felnőtt csapatában. 2020-ban szerződtette őt a Puskás Akadémia együttese, ahol először a második csapatban kapott lehetőséget. 2020 augusztusában debütált a felcsútiak felnőtt gárdájában, az Újpest elleni 3-2-es hazai győzelem alkalmával. 2020 és 2024 között összesen 112 bajnokin szerepelt a Puskás Akadémiában, ezeken a találkozókon 12 gólt szerzett. A felcsútiakkal 2021-ben ezüst-, 2022-ben bronzérmet nyert az élvonalban. 2024 augusztusában a ciprusi APOEL-hez igazolt, majd 2026 januárjában érkezett a Ferencvároshoz. Korábban pályára lépett az U20-as és az U21-es román válogatottban is.
Európa Liga
Selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés
Ferencvárosi TC – Górnik Zabrze (Lengyel) 1–0 (0–0)
Budapest, Groupama Aréna, 12 870 néző
Gólszerző: Corbu (65.)
CSAK SAJÁT