Erste Liga: a Fradi letaszította a dobogó legmagasabb fokáról a Coronát

Jól zárult az FTC-Telekom erdélyi túrája, ugyanis a jégkorong Erste Liga társcímvédője Brassóban 5-2-re legyőzte a Coronát, és ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A Brassónak még 3 meccse hátravan a Gyergyói HK ellen, ezeken elég 2 pontot szereznie ahhoz, hogy a zöldeket visszaelőzve megnyerje az alapszakaszt, és elsőként választhasson negyeddöntős ellenfelet.

Fotó: Brassói CoronaA hazaiaknál továbbra sem volt Tomas Klempa, míg a kapuban Tőke Zoltán kezdett. A zöld-fehérek összeállításában az erdélyi túra negyedik meccsén ismét felbukkant Arany Gergely neve, a sérüléséből felépült hálóőrt be is állította a kezdőbe Fodor Szabolcs azt követően, hogy a fiatal Nagy Kristóf az első szeredai meccs kudarca után előbb 1, majd 0 góllal hozott le két rangadót.

A Fradinak bő 6 percre volt szüksége, hogy 2 gólos előnyre tegyen szert, Németh Attila és Justin Hodgman volt eredményes. A vendéglátók a 15. percben Péter Balázs révén szépítettek előnyben, ám erre Kulmala rövidesen válaszolt, 1-3. Nem sokkal később egy-egy kulcsemberüket elveszítették a felek, Cody Carlson és Hodgman úgy összekapott, hogy zuhanyozni küldték őket a játékvezetők.

A második játékrész sokkal kevésbé heves hangnemben bonyolódott le, gól nem is született, a kék-sárgák kétszer kerültek kétperces emberelőnybe, egyikkel sem tudtak élni.

A harmadik felvonásban ismét megélénkültek az események, amiről elsősorban a Fradi gondoskodott, amennyiben a 46. percben Kóger és Tóth Adrián is betalált, 1-5. A folytatásban Fowlie szépített, ám ennél többre nem jutottak a kék-sárgák, 2-5 lett a végeredmény. Az FTC-Telekom erdélyi túrája 4 meccséből 3-at megnyert, 9 ponttal tér haza tehát, és 1 egység az előnye a tabella élén.

Dave MacQueen, Brassó: „Az ellenfél ezúttal jobb volt. Gyorsabbak, erősebbek voltak, minden hibánkat kihasználták, mi pedig nem úgy játszottunk, ahogy egy ilyen csapat ellen kellene. Elismerés illeti a Fradit.”
Fodor Szabolcs, FTC-Telekom: „Jól játszottunk, nagyszerű csapatmunka volt, külön öröm, hogy egy erős Brassó ellen, amely nem tudott egyenlő létszámnál gólt szerezni. Sok emberelőnyös lehetőségünk volt, a legtöbbet hoztuk ki a meccsből. Most pihenünk egy kicsit, hogy készen álljunk a rájátszásra.”