Drasztikus büntetést kapott a 2023-as wimbledoni bajnok
Négy évre eltiltották Marketa Vondrousovát – jelentette be hétfőn közleményben az ITIA.
A 2023-as wimbledoni bajnokot a Nemzetközi Tenisz Feddhetetlenségi Ügynökség (ITIA) büntette meg, mert tavaly decemberben nem volt hajlandó otthonában alávetni magát egy doppingellenőrzésnek. A cseh teniszező elleni határozatot egy független bíróság hozta meg, amely szerint a sportolónak semmilyen meggyőző indoka nem volt arra, hogy megtagadja a mintaadást.

A 2021-es tokiói nyári olimpián ezüstérmes Vondrousova korábban azzal védekezett, hogy a versenyen kívüli doppingellenőrzéskor stresszhelyzet, lelki problémák és a biztonságával kapcsolatos aggodalmak befolyásolták a döntését – számolt be az Eurosport. Ezt nem tartotta elfogadható érvelésnek a bíróság, amelynek döntése nyomán a volt világranglista-hatodik leghamarabb 2030. június 21. után versenyezhet ismét. Vondrousova idén lesz 27 éves.
CSAK SAJÁT