Ez is történt: dobverővel górált vesztesek, elbukott elődöntő, erdélyi finálé

Bosszúsak a Rapid szurkolói, erdélyi döntő lesz az Erste Ligában, lemaradt a fináléról a Sepsi-SIC, amatőr baki miatt bukta el a Brassó a Zilah elleni kupadöntőt és futballválság van Olaszországban – ez is történt az elmúlt héten. Ne maradj le róla.

Meggórálták a játékosokat. Bosszúsak a Rapid szurkolói, miután futballcsapatuk kikapott a Kolozsvári Universitateától a Szuperliga felsőházi rájátszásában. A vasárnap 2-1-re elvesztett hazai meccs után szidalmazták és dobverővel górálták meg a fővárosi játékosokat. A hétvégi eredmény után a Szamos-parti együttes az összetett élére állt, a giuleștiek hátránya öt pontra nőtt. A harmadik fordulóban pénteken az FC Argeș 1-1-re mérkőzött a Dinamóval. A Craiovai Universitatea–Kolozsvári CFR összecsapást hétfőn 20.30 órától rendezik.

Elfektette a Rapidot a Kolozsvári U | Fotó: Agerpres

Erdélyi döntő az Erste Ligában. Az alapszakaszgyőztes Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub csap össze az Erste Liga döntőjében. A barcaságiak a Budapest Jégkorong Akadémiát, a hargitai együttes a DVTK Jegesmedvéket búcsúztatta a legjobb négy között. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó finálé április 9-én kezdődik.

Elbukott elődöntő. Nem védheti meg címét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata az élvonalbeli bajnokságban; a háromszékiek 66-60-ra elbukták a Târgoviște elleni elődöntő szombati összecsapását. Az elmúlt szezonban ezüstérmes munténiai gárda előbb 70-64-re nyert, majd 66-65-re kikapott a háromszékiektől, így 2-1-es összesítettel kvalifikált az egyik fél harmadik győzelméig tartó, április 17-én kezdődő fináléba. Ott azzal a Rapiddal találkozik, amelyik a legjobb négy között az Aradi FCC-t múlta felül 2-0-s összesítettel. A Sepsi-SIC a Maros-partiak ellen vívja a bronzmeccset.

Amatőr baki a Román Kupában. A férfiak mezőnyében a Zilahi SCM, a nők között a Balázsfalva nyerte meg a röplabdázók Román Kupáját. A hétvégi döntőben a zilahiak a tavalyi győztes Brassót múlták felül, de a barcaságiak verségéhez kellett egy gyermeteg hiba is: egy csere miatt nem maradt két romániai játékos a pályán, így a „zöld asztalnál” bukták el a finálét. A nők között a balázsfalviak a Dinamóval szemben védték meg a címüket.

Érvénytelen választás. A bukaresti törvényszék érvénytelennek nyilvánította George Cosac megválasztását a Román Teniszszövetség elnökévé – jelentette be Marius Vecerdea, a regnáló vezető legnagyobb ellenzője. A szebeni szakember, Klaus Iohannis államfő volt edzője több mint három évvel ezelőtt vitte bíróság elé az ügyet, amelyben most alapfokú ítéletet hoztak. Cosac fellebbez, de amúgy is lesz idén tisztújítás, az ülést április 16-ára írták ki.

Válság Olaszországban. Lemondott Gabriele Gravina, az olasz futballszövetség elnöke, miután a válogatott ismét lemaradt a világbajnokságról. A bosnyákok ellen elbukott pótselejtezőt követően a vezérigazgató Gianluigi Buffon is távozott, mint ahogyan Gennaro Gattuso is leköszönt a szövetségi kapitányi tisztségről. Hogy ki lesz az utódja, majd csak a júniusi elnökválasztás után derül ki, viszont iparkodniuk kell, mert miközben sportszakmai szempontból válságban vannak, az UEFA-elnök Aleksander Ceferin az infrastruktúrájukat is bírálta és a Le Figaro szerint kilátásba helyezte a 2032-es Európa-bajnokság társrendezésének visszavonását Rómától.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?