SuperLiga: leszakadt a Kolozsvári CFR a Farultól

Sorozatban harmadik döntetlenjét játszotta a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a SuperLiga felsőházi rájátszásában. A Rapid (2-2) és a Craiovai Universitatea (1-1) elleni mérkőzései után vasárnap este az FCSB ellen zárt 1-1-re hazai pályán a playoff harmadik fordulójában.

Dan Petrescu címvédő fellegvári együttese Daniel Bîrligea góljával a 19. percben megszerezte a vezetést, de a második félidőben Florinel Coman szabadrúgása kifogott Simone Scuffet kapuson. Az FCSB a hajrában is betalált a CFR kapujába, de a VAR-szobából les miatt érvénytelenítették az ex-kolozsvári csatár, Omrani gólját.

Pontosztozkodással zárult a CFR–FCSB rangadó | Fotó: az FCSB Facebook-oldala

A két rivális pontosztozkodása az éllovas Konstancai Farulnak kedvez: Gheorghe Hagi gárdájának négy pontra nőtt az előnye a második helyen 35 ponttal álló CFR-hez képest. Az FCSB 34 ponttal a harmadik a playoff összetettjében.

A felsőházi rájátszás harmadik fordulójában hétfőn Sepsi OSK–Rapid mérkőzés lesz 20.30 órakor.

Az alsóházban a hétfőn 17.30 órakor kezdődő Petrolul–Mioveni találkozó zárja az etapot.