FRISSÍTVE – Davis Kupa: Románia legyőzte Thaiföldet, Magyarország kikapott a franciáktól

FRISSÍTVE: Románia teniszcsapata 3–2-re legyőzte Thaiföldét a Davis Kupa a Világcsoport I. rájátszásának első fordulójában, miután szombaton Nonthaburiban Filip Cristian Jianu két szettben (6:0, 6:2) nyert Yuttana Charoenphon ellen. FRISSÍTÉS: Magyarország szombaton még 2–1-re vezetett a franciák ellen, de Fucsovics és Marozsán kikapott az egyesben, így a magyar csapat kiesett.

Az ATP-világranglistán egyéniben 267. román játékos 62 perc alatt győzte le a 976. helyen álló ellenfelét.

A pénteken játszott első egyéni mérkőzésen a világranglistán 225. Nicholas David Ionel meglepetésre három szettben (7:5, 3:6, 6:1) alumaradt Yuttana Charoenphonnal szemben. Ezután Filip Cristian Jianu szintén három szettben (6:4, 6:7, 6:2) legyőzte Kasidit Samrejt, így 1–1 lett az állás.

A szombati páros mérkőzésen Marius Copil és Victor Vlad Cornea három szettben (4:6, 6:2, 6:4) veszített a Pruchya Isaro, Thantub Suksumrarn duó ellen. Az ezt követő újabb egyéni mérkőzésen Nicholas David Ionel két szettben (6:4, 6:1) legyőzte Thaiföld legjobb teniszezőjét, Kasidit Samrejt.

Románia csapatának tagja a világranglistán 418. Cezar Creţu is, aki Nonthaburiban nem lépett pályára.

A román csapat szeptemberben folytatja a küzdelmet a Világcsoport I.-ben.

A magyarok egy győzelemre voltak a bravúrtól

Marozsán Fábián és Valkusz Máté meglepetésre két szettben legyőzte Nicolas Mahut-t és Arthur Rinderknech-t a Tatabányán rendezett Magyarország–Franciaország tenisz Davis Kupa-selejtező szombati páros mérkőzésén, így a hazaiak 2–1-re fordítottak az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.Marozsán Fábián és Valkusz Máté bravúros győzelmet aratott | Fotó: MTI/Illyés Tibor

A folytatásban Fucsovics Márton ismét kikapott, ezúttal Adrian Mannarinótól, így 2–2-re egyenlítettek a vendégek, majd a mindent eldöntő meccsen Marozsán Fábián alulmaradt Ugo Humbert-rel szemben. A selejtező győztese a döntő 16 csapatos csoportkörében folytathatja szereplését szeptemberben.

Magyarország–Franciaország 2–3
Marozsán Fábián, Valkusz Máté–Arthur Rinderknech, Nicolas Mahut 6:2, 7:6 (7-4)
Fucsovics Márton–Adrian Mannarino 6:7 (6–8), 2:6
Marozsán Fábián–Ugo Humbert 3:6, 3:6