BL-selejtező: továbbjutása esetén a CFR visszavághat a Dudelange-nak

A Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának visszavágóján nagy meglepetésre 5–1-es vereséget szenvedett a lengyel bajnok Lech Poznan az azeri első Qarabagtól, így elbúcsúzott a sorozattól. A román bajnoki címvédő Kolozsvári CFR és a magyar bajnok Ferencvárosi TC szerda este vívja a visszavágót a BL-selejtező első fordulójában.

Fotó: uefa.comKedden kilenc Bajnokok Ligája-selejtezőmeccs és egy Európa Konferencialiga-selejtező visszavágóját rendezték. A luxemburgi Dudelange az első összecsapáson elért 1–0-s győzelem után Albániában is győzni tudott a KF Tirana vendégeként: a második félidő elején szerzett két luxemburgi találatra csak a hajrában érkezett válasz, az egyenlítés már nem sikerült, pedig César Grado játékvezető a jelzett hét perc ráadás után még öttel, azaz összesen végül 12 perccel toldotta meg a játékidőt.

A luxemburgiak a 2012–2013-as idény után nyertek ismét párharcot a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és a második fordulóban a CFR–Pjunik Jereván párharc továbbjutójával találkoznak. Ennek a csatának a kolozsvári csapat az esélyese, hiszen a múlt héten Örményországban 0–0-s döntetlent ért el, és hazai pályán játszhatja a sorsdöntő összecsapást, szerdán 21.30-tól. Továbbjutása esetén a CFR revánsot vehetne a Dudelange-zsal szemben: emlékezetes, hogy 2018-ban az Európa Liga selejtezőjének rájátszásában a luxemburgiak hazai pályán, majd idegenben is legyőzték a kolozsváriakat (2–0, 3–2).

A magyar bajnok FTC szintén gól nélküli döntetlent játszott Kazahsztánban a múlt héten, így szerdán 21 órától Budapesten vívhatja ki a továbbjutást az FK Tobol Kosztanaj ellen.

A CFR-nek és a Fradinak is négy párharcot kell megnyernie, hogy a BL csoportkörébe jusson.

Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágó:

• Riga FS (lett)–HJK (finn) 2–1, továbbjutott a HJK 2–2-es összesítéssel, 11-esekkel (4–5)
  • Lincoln Red Imps (gibraltári)–Skupi (észak-macedón) 2–0, továbbjutott a Skupi 3–2-es összesítéssel
  • Zalgiris Vilnius (litván)–KF Ballkani (koszovói) 1–0, továbbjutott a Zalgiris 2–1-es összesítéssel, hosszabbítás után
  • Qarabag (azeri)–Lech Poznan (lengyel) 5–1, továbbjutott a Qarabag 5–2-es összesítéssel
  • Sheriff Tiraspol (moldovai)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–0, továbbjutott a Sheriff 1–0-s összesítéssel
  • KF Tirana (albán)–Dudelange (luxemburgi) 1–2, továbbjutott a Dudelange 3–1-es összesítéssel
    Hibernians (máltai)–Shamrock Rovers (ír) 0–0, továbbjutott a Shamrock Rovers 3–0-s összesítéssel
  • Szutjeszka Niksics (montenegrói)–Ludogorec (bolgár) 0–1, továbbjutott a Ludogorec 3–0-s összesítéssel
  • Víkingur Reykjavík (izlandi)–Malmö (svéd) 3–3, továbbjutott a Malmö 6–5-ös összesítéssel

A kiesett csapatok az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében folytatják.

Európa Konferencialiga, selejtező, 1. forduló, visszavágó:

• KF Drita (koszovói)–Inter Turku (finn) 3–0, továbbjutott a Drita 3–1-es összesítéssel.