Australian Open: Cicipasz nyerte a teniszthrillert

Sztefanosz Cicipasz kétszettes hátrányból felállva, 4 óra 5 perces mérkőzésen 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5-re legyőzte a 20-szoros Grand Slam-bajnok Rafael Nadalt az Australian Open negyeddöntőjében, így készülhet karrierje harmadik GS-elődöntőjére, amelyet Danyiil Medvegyevvel vív majd.

Első játszma 6:3, második játszma 6:2. Körülbelül egy és negyed óra játék után úgy tűnt, hogy Rafael Nadal hasonlóan simán legyőzi Sztefanosz Cicipaszt, mint a 2019-es Australian Open elődöntőjében – amelyet 6:2, 6:4, 6:0-ra nyert meg –, de a görög kétszettes hátrányban sem adta fel.

A harmadik játszma rövidítésbe torkollott, mégpedig úgy, hogy Nadal 6:6-ig egyetlen pontot veszített csak el adogatóként, a tie-breakben azonban a 20-szoros GS-bajnok spanyol több súlyos hibát is elkövetett, három pontot is odaadott a saját szerváinál a görögnek, aki így 7–3-mal szépített.

Cicipasz a negyedik felvonásban számára a legjobbkor, 4:4-nél brékelt, majd saját adogatójátéka végén egyenlített a szettek tekintetében.

A döntő játszmában a 22 éves görög teniszező 5:5-nél semmire brékelte Nadalt, majd bréklabdát hárítva, a harmadik meccslabdáját értékesítve 4 óra 5 perc játék után megnyerte a találkozót.

Rafael Nadal legutóbb 2015-ös US Open harmadik fordulójában vesztett el Grand Slam-mérkőzést kétszettes előnyről. Akkor az olasz Fabio Fognini győzte le.

Cicipasz élete harmadik Grand Slam-elődöntőjében az Andrej Rubljovot három szettben legyőző Danyiil Medvegyevvel játszik majd.