A 61. helyen végzett Románia a paralimpián

Kína zárt az élen a párizsi paralimpiai játékok éremtáblázatán, Románia a 61. helyen végzett.

A román csapat két érmet szerzett: Florin-Alexandru Bologa aranyérmet nyert a látássérült cselgáncsozók 73 kilogrammos (J1) súlycsoportjában, Camelia Ciripan pedig bronzérmes lett az asztaliteniszők női egyes versenyében (WS6).

Fotó forrása: a Comitetul National Paralimpic Facebook-oldala

Románia hat sportolóval vett részt a paralimpiai játékokon: Alexandru Bologa és Vargoczki Dániel cselgáncsozó, Novák Eduard és Theodor Matican kerékpáros, Camelia Ciripan és Bobi Simion asztaliteniszező.

A párizsi paralimpia éremtáblázatán Kína zárt az élen összesen 220 éremmel (94 arany, 76 ezüst és 50 bronz), a második helyen Nagy-Britannia (49-44-31)), a harmadikon az Egyesült Államok (36-42-27) végzett, számol be az Agerpres.