FIBA Europe Cup: győzelemmel tért haza Belgiumból a Kolozsvári U-BT

Értékes győzelmet aratott Belgiumban a Kolozsvári U-BT, amely a FIBA Europe Cup második csoportkörének második mérkőzésén 85-81-re legyőzte a Belfius Mons-Hainaut csapatát és ezzel feledtetni tudta az első fordulóban hazai pályán elszenvedett vereséget.

A mérkőzés rendkívül kiegyensúlyozott csatát hozott, a csapatok felváltva ragadták magukhoz a vezetést, a győztes kiléte csak az utolsó 5-6 percben dőlt el, amikor az U szigorított a védekezésén és dobohelyzethez sem engedte a házigazdákat. Ebben a periódusban a kolozsváriak egy 16-1-es rohammal 67-72-ről 83-73-ra módosították az eredményt.

A mérkőzés hőse az U honosított amerikai irányítója, Giordan Watson volt, aki 16 pontjának felét az utolsó negyedben érte el.

Győzelmével a Kolozsvári U-BT feljött a tabella második helyére a veretlen Donar Groningen mögött.